Skautská energie dočasně pozastavuje příjem odběrných míst

1. září 2021

Milí zákazníci a příznivci Skautské energie, 

vzhledem k aktuální situaci na trhu s energiemi jsme se rozhodli od 11. 9. 2021 dočasně zastavit příliv nových odběrných míst. 

Díky soutěži v roce 2020 jsme pro Skautskou energii dokázali zajistit velmi výhodné ceny a v této chvíli jsme bezkonkurenčně nejlevnější na trhu. 

Cena energií však v posledních měsících dramaticky roste a náš vítězný dodavatel Kolibřík Energie nyní nakupuje energie o desítky procent dráž, než je následně prodává nám. 

Prudké zdražování u konkurence navíc vyvolalo extrémní zájem o Skautskou energii z řad domácností, firemních zákazníků i obcí. Ztráta dodavatele se tak víc a víc prohlubuje.  

Jedním ze základních pilířů Skautské energie a Skautingu vůbec je pomoc a férový přístup. Tyto principy uplatňujeme jak směrem k odběratelům, tak k dodavatelům. Proto jsme se v rámci udržitelnosti projektu rozhodli pro nové zákazníky vysoutěžit cenu novou.

Pro stávající odběrná místa a odběrná místa s podanou přihláškou do 10. 9. 2021 se nic nemění. Jejich avizovaná cena stále platí a bude platit až do konce vysoutěženého období, tedy do konce roku 2022. Pro nové zájemce nyní vyjednáváme novou, stále velmi výhodnou cenu energií, reflektující stávající situaci na trhu. 

Na stránky Skautské energie jsme dočasně umístili čekací listinu, do které se mohou zapisovat noví zájemci o připojení odběrných míst. Ihned, jak vyjednáme novou cenu, budeme všechny čekatele kontaktovat.  

Všechny přihlášky obdržené do 10. 9. 2021 včetně budou zpracovány podle stávajících podmínek - tedy včetně připojení k dodavateli s garantovanou cenou do konce roku 2022 (viz náš ceník). 

Věříme, že dočasné omezení pomine v řádech týdnů. 

Děkujeme za přízeň a za pochopení. 
Tomáš Slavík, ředitel Skautské energie 

Mohlo by vás ještě zajímat

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

Sepsali jsme pro vás  odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se zákazníci obracejí na naše zákaznické centrum. 

Jak se připravit na změnu dodavatele

Jak se připravit na změnu dodavatele

K 1. 1. 2021 se dodavatelem všech zákazníků Skautské energie nově stává společnost Kolibřík energie. Bude dodávat elektřinu i plyn. V souvislosti s hromadnou změnou je potřeba udělat několik opatření na straně jednotlivých zákazníků. 

Jak doma ušetřit na energiích?

Jak doma ušetřit na energiích?

Projděte si našich 5 tipů na energeticky úspornější domácnost a inspirujte se k chytrým úsporám, díky kterým můžete doma začít šetřit teď hned.