LitFin pokračuje v insolvenčním řízení pro odškodnění poškozených zákazníků Kolibřík Energie

11. března 2024

Vážení zákazníci Skautské energie,

rádi bychom Vás informovali o důležitém kroku, který společnost LitFin podniká ve snaze zajistit odškodnění pro bývalé zákazníky dodavatele Kolibřík Energie, kteří byli jednáním dodavatele poškozeni.

LitFin nedávno rozeslal svým klientům e-mailovou zprávu, která nám poskytuje aktuální informace ohledně dalšího postupu.

Krajský soud zamítl insolvenční návrh

Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl náš insolvenční návrh, o jehož podání jsme Vás v minulosti informovali

Odvolání k Vrchnímu soudu

LitFin  s rozhodnutím soudu nesouhlasí a tento týden podal odvolání v Vrchnímu soudu. Věří, že u odvolacího soudu bude úspěšný a dojde k vyhlášení úpadku společnosti Kolibřík Enegrie, a.s..

Soud ve svém rozhodnutí mimo jiné tvrdí, že prokazování vzniku pohledávky nepatří do insolvenčního řízení. Faktem ovšem je, že o povinnosti Kolibříka uhradit smluvní pokutu již jeden soud rozhodl, s čímž se Krajský soud dostatečně nevypořádal. Dle našeho LitFinu je tak rozhodnutí Krajského soudu v rozporu s rozhodovací praxí a očekává, že mu odvolací soud dá za pravdu.

Pro zákazníky se nyní nic nemění

Pro u LitFinu přihlášené zákazníky se v tuto chvíli nic nemění a není třeba z jejich strany žádné akce. LitFin i nadále bude pokračovat ve snaze uplatnit Vaše nároky v insolvenčním řízení. V případě, že se situace změní, bude Vás neprodleně informovat o jakýchkoli novinkách či dalších krocích.

Kontaktujte LitFin

Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte kontaktovat LitFin na adrese info@smlouvajezavazek.cz.

S pozdravem,
Tým Skautské energie

Vyhlašujeme novou soutěž o nejlepší ceny energií, přihlašujte se teď, vítěze vybereme v létě

Skautská energie opět vyhlašuje soutěž dodavatelů a přihlásit se nyní může každý. Až do července 2024. Výsledek aukce bude nově dostupný pouze přihlášeným.

Kompletní přehled změn ve fungování Skautské energie v roce 2024

Skautská energie se mění a opět nabízí pravidelné soutěže dodavatelů. V čem se budou nové soutěže lišit? Nejvíce v tom, že přenášíme větší moc do rukou zákazníka. Přehled všech změn najdete v článku.

Souhrnné informace pro zákazníky Skautské energie s řešením od MND, Bidli a Centropol Energy

Souhrnný přehled pro naše dosavadní zákazníky. V jednom článku najdete vše, co se s novou Skautskou energií od června 2024 mění a co je třeba nyní podniknout.