Jak to funguje?

Seznamte se s námi

Skautská energie je projektem Junáka - českého skauta.

V pravidelných intervalech na trhu v soutěži vybíráme dodavatele, který našim zákazníkům nabídne nejvýhodnější podmínky.

Složitý vývoj na trhu energií v posledních letech nás přiměl ke spolupráci s více dodavateli najednou. Aktuálně do roku 2025 spolupracujeme s těmito třemi:

Skautská energie - zjistěte, jak snadno získat levnou elektřinu a plyn

MND

CENTROPOL ENERGY

BIDLI ENERGIE

Tomáš Slavík
Junák - český skaut

"Projekt Skautské energie řídím proto, aby nikdo z nás nemusel platit za elektřinu či plyn víc, než je nutné."

www.skaut.cz

Junák - český skaut, Tiskové a distribuční centrum je zprostředkovatelem energií a zajistí pro vás službu změny vašeho dodavatele energií.

Zároveň spoluprací s námi podpoříte chod a rozvoj naší skautské organizace, protože naši partneři - dodavatelé vyplácí Junáku - českému skautu malou provizní částku z každého připojeného odběrného místa.

Hrajeme fér a hlídáme dodavatele

Skautská energie není dodavatelem. Jde o projekt pravidelné soutěže nejlepších podmínek pro všechny zapojené domácnosti a firmy. Zapojte se a získáte možnost mít nejlepší podmínky na trhu.

Věříme, že se po skončení aktuální energetické krize v roce 2025 opět vrátíme k pravidelnému hromadnému soutěžení výhodných řešení pro naše zákazníky. Do té doby mohou naši zákanzíci využít standardních tarifů našich partnerských dodavatelů.

Skautská energie - hrajeme fér a hlídáme dodavatele. Vždy jednou za 2 roky vybereme nejvýhodnějšího dodavatele na trhu.
Skautská energie - převod smlouvy vyřídíme kompleně online včetně všech dokumentů.

Převod vyřídíme za vás

Přechod ke Skautské energii je rychlý a jednoduchý. Naše služby jsou pro vás ZDARMA.

1/ Přihlásíte se jedním formulářem

Vyberete si z naší aktuální nabídky a dle pokynů vyplníze jednoduchý poptávkový formulář, kde přiložíte vaše poslední vyúčtování (pro ověření informací o vašem odběrném místě - např. závazku u stávajícího dodavatele).

2/ Postaráme se o kontrolu všech dokumentů

Dokumenty zkontrolujeme a v nejbližším možném termínu vám připravíme smlouvu k online podpisu a poté vybraný dodavatel zahájí převod včetně výpovědi vašemu stávajícímu dodavateli. Záleží pouze na tom, kdy lze vypovědět vaši stávající smlouvu.

3/ Stanete se naším zákazníkem

Uzavřete smlouvu s vámi vybraným dodavatelem energií. Po připojení od dodavatele dostanete předpis záloh, které začnete platit. Skautská energie vám bude dlouhodobě k dispozici, kdyby bylo potřeba u dodavatele něco nestandardně dojednat nebo rádi poradíme, když se na nás s dotazem obrátíte.

V roce 2025 vás zahrneme do hromadného výběrového řízení na dodavatele, který všem našim zákazníkům nabídne nejlepší možné podmínky. Budete-li s výsledkem spokojeni, zajistíme Vám pak opět změnu dodavatele. Jednou za čas od nás dostanete e-mailem informace o zajímavostech a novinkách.

Hlídáme ceny

U Skautské energie získáte dlouhodobě výhodnější ceny na trhu. To potvrzují i nezávislé srovnávače cen.

Zastupujeme více než 14 000 odběrných míst, a proto máme při soutěžích o ceny výhodnou pozici. Pravidelně vás informujeme o vývoji na trhu.

Skautská energie - pravidelně a pečlivě vybíráme dodavatele s nejvýhodnější cenou elektřiny a plynu na trhu.

Pomáhejte s námi dělat svět lepším

Využíváním našich služeb se zároveň stáváte součástí společensky prospěšného projektu. Společně podporujeme české skautské oddíly, k jejichž hodnotám patří dobré hospodaření a také dobré skutky. Za každou MWh, kterou spotřebujete, získá Junák - český skaut od dodavatele 25 Kč na rozvoj mladých lidí. A to už se počítá!

Skautská energie - z každé kWh získají čeští skauti peníze na společensky prospěšné aktivity.