Jak to funguje?

Seznamte se s námi

Skautská energie je projektem Junáka - českého skauta, který aktuálně realizuje za pomoci dvou partnerů:

Občanům s.r.o. se stará o administraci projektu.

Kolibřík Energie je novým dodavatelem elektřiny i plynu.

Všechny tři subjekty spolupracují proto, aby veřejnosti i skautům zprostředkovaly co nejvýhodnější nabídky energií na trhu.

Skautská energie - zjistěte, jak snadno získat levnou elektřinu a plyn

Tomáš Slavík
Junák - český skaut

"Projekt Skautské energie řídím proto, aby nikdo z nás nemusel platit za elektřinu či plyn víc, než je nutné."

www.skaut.cz

David Otoupalík
Občanům s.r.o.

"Jsme hrdí na to, že nám skauti důvěřují při zajišťování nejvýhodnější energie a svěřili nám kompletní proces administrace."

www.setrimeobcanum.cz

Zdeněk Mráz
Kolibřík Energie

"Rádi ze svého zisku podporujeme provoz skautských oddílů. Taková spolupráce má smysl."

www.kolibrik-energie.cz

Aktuální omezení - dočasně jsme zastavili příjem nových žádostí

Vzhledem k aktuální mimořádné situaci na trhu s energiemi jsme se rozhodli od 11. 9. 2021 dočasně zastavit příliv nových odběrných míst. Od 11. 9. není možné se ke Skautské energii přihlásit, pro zájemce je dostupná čekací online listina. Všechny přihlášky obdržené do 10. 9. 2021 včetně budou zpracovány podle stávajících podmínek - tedy včetně následného připojení k dodavateli s garantovanou cenou do konce roku 2022 (viz náš ceník). Více podrobností najdete v této aktualitě

Hrajeme fér a hlídáme dodavatele

U Skautské energie vás nepřekvapí žádné skryté pokuty ani poplatky. Vždy znáte svůj tarif a neplatíte ani o korunu víc. Máme jediný cíl - ušetřit vám náklady na energie a ze zisku přispět na provoz skautských oddílů.  

Smlouvu s vámi uzavíráme na dobu určitou - do 31. 12. 2022 a poté vždy na 2 roky. Naším dodavatelem se na období 1. 1. 2021 - 31. 12. 2022 stala Kolibřík Energie.

Skautská energie není dodavatelem. Jde o projekt pravidelné soutěže nejlepších podmínek pro všechny zapojené domácnosti a firmy. Zapojte se a automaticky získáte nejlepší podmínky na trhu. 

Skautská energie - převod smlouvy vyřídíme kompleně online včetně všech dokumentů.

Převod vyřídíme za vás

Přechod ke Skautské energii je rychlý a jednoduchý. 

1/ Přihlásíte se jedním formulářem

Přihlásit se můžete hned. Stačí nám vaše plná moc (tu vygeneruje přihláška) a o vše ostatní se postaráme za vás. Vyřídíme administrativu i s vaším stávajícím dodavatelem.
Stačí, když vyplníte přihlášku, do které nahrajete svou smlouvu a vyúčtování. Spolu s tím podepíšete a odešlete elektronicky plnou moc.

2/ Postaráme se o kontrolu všech dokumentů

Dokumenty zkontrolujeme a v nejbližším možném termínu zahájíme převod. Záleží pouze na tom, kdy lze vypovědět vaši stávající smlouvu. O termín se postaráme sami a e-mailem vám zašleme podepsanou smlouvu.

3/ Stanete se naším zákazníkem

Nemusíte si dělat starosti s žádnými termíny. Na vše potřebné vás vždy včas upozorníme.

  • Po připojení dostanete od dodavatele předpis záloh, které začnete platit.
  • 1× ročně získáte od dodavatele zúčtovací fakturu.
  • K 31. 12. 2022 budete se svou smlouvou opět převedeni k novému vítěznému dodavateli, pokud nevyhraje dodavatel stávající.

Může se vám hodit vědět, že:

  • pokud budete chtít cokoli změnit nebo přidat odběrné místo, kontaktujte našeho zprostředkovatele – společnost Občanům, s. r. o. Svou plnou moc můžete kdykoli v budoucnu bez sankcí vypovědět. Tím doběhnou vaše smlouvy s dodavatelem a vy si zajistíte převedení svých odběrných míst jinam.
  • za každou vaši spotřebovanou MWh dostanou české skautské oddíly od dodavatele 25 Kč (+100 Kč za každé připojené odběrné místo). Tato dohoda neovlivňuje cenu ve vašem vyúčtování. Podporu skautům vyplácí dodavatel ze svých zisků.

Hlídáme ceny

U Skautské energie získáte dlouhodobě nejvýhodnější ceny na trhu. To potvrzují i nezávislé srovnávače cen. Zastupujeme více než 30 000 odběrných míst, a proto máme při soutěžích o ceny výhodnou pozici. Pravidelně vás informujeme o vývoji na trhu.

Ceny jsou pro zákazníky současné i nově příchozí po celou smluvní dobu fixní, není třeba obávat se zdražení. 

Skautská energie - pravidelně a pečlivě vybíráme dodavatele s nejvýhodnější cenou elektřiny a plynu na trhu.

Jak vybíráme dodavatele?

Naše nové ceny energií na 2021 – 2022

Naše nové ceny energií na 2021 – 2022

Ceny, které jsme pro Skautskou energii vysoutěžili na příští dva roky, jsou opět nejlepší možné na trhu. Nový dodavatel Kolibřík energie pro nás znamená slibnou spolupráci, která naplňuje cíl projektu – přinášet českým domácnostem i firmám nejvyšší možné úspory.

Jak Skautská energie hledala a našla dodavatele

Jak Skautská energie hledala a našla dodavatele

Junák – český skaut již více než šest let provozuje projekt levnějšího nákupu energií Skautská energie. Dříve každoročně, v poslední době pak jednou za dva roky pořádáme výběrové řízení na dodavatele elektřiny a plynu.

Skautská energie - manuál pro zájemce

Skautská energie - manuál pro zájemce

Připravili jsme pro vás podrobný popis toho, jak projekt Skautská energie funguje a jak se k němu můžete přidat.

Pomáhejte s námi dělat svět lepším

Využíváním našich služeb se zároveň stáváte součástí společensky prospěšného projektu. Společně podporujeme české skautské oddíly, k jejichž hodnotám patří dobré hospodaření a také dobré skutky. Za každou MWh, kterou spotřebujete, získá Junák - český skaut od dodavatele 25 Kč na rozvoj mladých lidí. A to už se počítá!

Skautská energie - z každé kWh získají čeští skauti peníze na společensky prospěšné aktivity.

Přečtěte si příběhy podpořených skautských projektů:

Skautů přibylo o padesát procent za poslední desetiletí. Přečtěte si výroční zprávu Junáka za rok 2019

Skautů přibylo o padesát procent za poslední desetiletí. Přečtěte si výroční zprávu Junáka za rok 2019

Zájem o skauting je v Česku dlouhodobě velmi vysoký. Za posledních deset let vzrostl počet skautek a skautů o polovinu a Junák – český skaut, největší výchovná organizace pro děti a mládež v zemi, se tak stal jednou z nejrychleji rostoucích národních skautských organizací v Evropě i na světě.

Kde Skautská energie pomáhá?

Kde Skautská energie pomáhá?

Skautská energie je na jednu stranu úspěšným produktem levnější elektřiny a plynu pro kohokoli. Na stranu druhou je významným fundraisingovým nástrojem organizace Junák - český skaut. Rychle rostoucí počet odběrných míst dnes dosahující více než 25 tisíc je velkým potenciálem. Dodavatel z každé spotřeby odvádí skautské organizaci malou částku. Ve výsledku se však brzy začne jednat o významnou sumu, která umožní realizaci nových projektů a potřebný rozvoj organizace. Kam získané prostředky dosud proudí? A jaké jsou plány do budoucna?

Zjistěte o nás více:

Často kladené dotazy

Pokud se ještě rozmýšlíte

Kdo se může připojit do Skautské energie? Je pouze pro skauty?

Skautská energie je tu pro domácnosti, firmy, úřady, školy, sdružení vlastníků jednotek a další organizace. Nemusíte být skaut, stačí, když chcete ušetřit za energie. Pak je jen na vás, zda vám dělá radost, že nákupem elektřiny či plynu od nás podporujete české skautské oddíly.

 

Je Skautská energie výhodná? Kde najdu aktuální srovnání cen energií na trhu?

Dlouhodobě se nám daří mít jedny z nejlevnějších cen na trhu. Důvěryhodných srovnávačů cen najdete na internetu několik. Doporučujeme například https://kalkulator.tzb-info.cz/.

Kolik stojí MWh?

Veškeré naše ceny najdete v aktuálním ceníku a v našich smlouvách vás nečekají žádné další skryté poplatky.

Jak dlouho trvá převod odběrného místa?

To záleží na podmínkách, za jakých jste uzabřeli předcházející smlouvu. Z naší strany děláme rychlé a jednoduché kroky pro to, abyste se naším zákazníkem mohl stát v nejbližším možném termínu. Více o změně dodavatele

Mám fotovoltaickou elektrárnu, mohu se také připojit do Skautské energie?

Ano, výkup fotovoltaiky (FVE) nabízíme prostřednictvím PRE za 600 Kč/MWh. Do přihlášky uveďte vše relevantní do poznámky.

Chcete se přidat? Mohlo by se vám hodit následující

Jak se přihlásit do Skautské energie?

Přihlášení je jednoduché. Stačí vyplnit registrační formulář na stránce Chci ušetřit a poté přihlášku, kterou obratem dostanete e-mailem.

Co všechno musím uvést do přihlášky?

Abychom spolu mohli uzavtíř smlouvu, potřebujeme vaše kontaktní údaje, kopii vaší stávající smlouvy s dodavatelem a také plnou moc. Díky ní zařídíme vše ostatní za vás.

Jak připojit nové odběrné místo a zařídit připojení elektroměru / plynoměru?

Pokud jste např. postavili dům nebo zařizujete připojení plynu a chcete vstoupit do Skautské energie, pak doporučujeme přihlásit odběrné místo k dominantnímu dodavateli. Toto přihlášení je třeba udělat na dobu neurčitou a bez závazku. Poté by proběhlo přihlášení do Skautské energie. Postup se může zdát komplikovaný, ale dosavadní zkušenosti ukazují, že se jedná o nejrychlejší postup, jak se zákazník může do Skautské energie dostat.

Koupili jsme nemovitost / stěhuji se do pronájmu

Nově nabízíme, že přepis odběrného místa na Vás zajistí společnost Občanům. Standardně vyplňte přihlášku a do poznámky uveďte, že je třeba zajistit přepis odběrného místa a relevantní informace. Občanům Vás následně kontaktují a domluví potřebnou součinnost na zajištění přepisu odběrného místa na vás. Více informací o přihlášení nové nemovitosti. Další informace pro podnájemníky.

Přecházím ke Skautské energii, komu mám nahlásit stav měřidel?

Stav měřidel můžete nahlásit stávajícímu dodavateli (u kterého končíte) nejpozději do pěti dnů. Na tomto základě by Vám měl vystavit konečnou fakturu. Jestliže stav nenahlásíte, pak může dodavatel udělat odečet odhadem.

Co když nemám informace o stavu mého převodu do Skautské energie?

Kontaktujte s dotazem přímo partnerskou společnost Občanům s.r.o. (TGI) A to buď mailem (skautska.energie@setrimeobcanum.cz) nebo telefonicky 533 101 335. Nebudete-li mít odezvu nebo narazíte na problém, pak se ozvěte na energie@skaut.cz.

Co když nechci využít zprostředkovatelských služeb Občanům / TGI a chci si vše zařídit sám?

Doporučujeme využít služeb Občanům / TGI již od samého počátku. Nicméně pokud chcete, samozřejmě můžete vypovědět smlouvu s vaším stávajícím dodavatelem sám a Občanům / TGI kontaktovat až po tomto kroku – opět je nutné vyplnit a odeslat plnou moc a poslední výúčtování předchozího dodavatele (kvůli identifikaci odběrného místa). Je třeba počítat s tím, že Občanům / TGI si na vyřízení žádosti a přihlášení místa do Skautské energie vyhrazuje dva týdny. Vstup do Skautské energie zcela bez spolupráce s Občanům / TGI není možný.

Proč je nutné podepisovat při vstupu do Skautské energie plnou moc a kdo je zmocněncem?

Veškerý servis s projektem Skautská energie zajišťuje partner projektu – společnost Občanům, s. r. o. (resp. její partnerská společnost Terra Group Investment, a.s. ), která byla vybrána na základě výběrového řízení a Junák – český skaut s ní uzavřel smlouvu. Právě díky tomuto zprostředkování vám můžeme nabídnout veškerý servis a minimum starostí na vaší straně. Občanům / TGI zajišťuje servis s vypovězením smluv a převod k novému dodavateli a call centrum, které pomůže vyřešit reklamace a zodpovědět dotazy. Junák – český skaut samozřejmě dohlíží na to, aby Občanům / TGI nakládala se smlouvami pouze podle daných pokynů.

Nenalezli jste zde odpověď na svou otázku? Předtím, než nás kontaktujete, podívejte se ještě na stránku FAQ - často kladené dotazy. Děkujeme. 

Nevíte si rady?

Pokud jste odpověď na svou otázku nenašli, napište nám svůj telefon nebo e-mail a ozveme se vám.

  • 08-10
  • 10-12
  • 12-14
  • 14-16
  • 16-18
Pravidelně dělám výběrové řízení na dodavatele energií jak pro naši firmu, tak pro rodinu. Od roku 2014 využíváme projektu Skautská energie. Hlavně kvůli ceně, ale také mi vyhovují férové podmínky, žádné automatické prodlužování smluv, jasné ceníky bez skrytých poplatků a měsíčních paušálů.
Tomáš Kutil zákazník Skautské energie od roku 2014