Navracíme se k pravidelným aukcím a doporučujeme vyčkat s delšími závazky

12. března 2024

V současné době sledujeme pokles cen energií, a doufáme, že tento trend bude pokračovat i nadále. Ceny na burze se pomalu vracejí na úroveň před velkou energetickou krizí, což je pozitivní zpráva pro všechny spotřebitele.

Skautská energie věří, že společným úsilím a aktivní participací našich členů můžeme dosáhnout ještě lepších a výhodnějších řešení v oblasti energetiky pro každého.

vývoj ceny plynu, zdroj: kurzy.cz

vývoj ceny elektřiny, zdroj: kurzy.cz

Návrat pravidelných aukcí

Usilovně pracujeme na návratu k osvědčeným a prověřeným metodám, které v minulých letech desítkám tisíc domácností a firem umožnily snížit náklady na energie. Konkrétně se jedná o soutěže hromadných poptávek mezi dodavateli energií.

Věříme, že se nám letos podaří zahájit pravidelné soutěže, i když se systém oproti minulosti částečně změní. Přihlášení do aukce bude nezávazné, a zákazníci se pak sami rozhodnou, zda podepíší novou smlouvu. Plánujeme opakovat aukce každý rok a primárně soutěžit dvouleté fixy cen.

Nové technické řešení projektu

Zvláště v létě se ceny energií obvykle snižují a přinášejí vhodnou příležitost pro aukce a sjednání nových smluv. Chceme využít tuto příležitost a přinést našim účastníkům co nejvýhodnější nabídky.

Připravujeme nové technické řešení, které umožní pohodlné přihlašování vašich odběrných míst k námi pořádaným aukcím. Připravujeme i celou řadu dalších novinek. Během jara přineseme další podrobnosti o našich plánech a těšíme se na vaši aktivní účast.

Delší závazky doporučujeme odložit

Je pravda, že v současnosti dodavatelé lákají naše klienty atraktivními nabídkami, které slibují lepší ceny. Pravděpodobně jste i Vy takovou nabídku v posledních týdnech obdrželi a nabízené ceníky jsou o 300-400 Kč/MWh levnější než ty stávající. Například MND nabízí elektřinu za 4 127 Kč (včetně DPH) a plyn za 1 690 Kč. Tyto výhodné nabídky jsou ale spojeny s dvouletým závazkem.

Naše doporučení je v tuto chvíli neuzavírat delší závazky a vyčkat na naše aukce, které by měly přinést nejlepší možné nabídky a kde se budete moci rozhodnout podle aktuální situace na trhu.

Za tým Skautské energie
Tomáš Slavík, ředitel

Mohlo by vás ještě zajímat

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Připravili jsme pro vás několik odpovědí na otázky, které vás při vyplňování přihlášky v zákaznickém portále moje.skautskaenergie.cz pravděpodobně napadly. 

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Zákazníci Skautské energie se smlouvou u Bidli energie mohou nadále využívat jejich spotový produkt a zůstanou součástí projektu Skautská energie. Spolupráce s dodavatelem pro stávající zákazníky projektu pokračuje.

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Přihláškou do aukce se ničemu nezavazujete, pouze dáváte najevo, že máte zájem o levnější energie. V aukci nemáte co ztratit, můžete jedině získat. Zkusíte to?