Navracíme se k pravidelným aukcím a doporučujeme vyčkat s delšími závazky

12. března 2024

V současné době sledujeme pokles cen energií, a doufáme, že tento trend bude pokračovat i nadále. Ceny na burze se pomalu vracejí na úroveň před velkou energetickou krizí, což je pozitivní zpráva pro všechny spotřebitele.

Skautská energie věří, že společným úsilím a aktivní participací našich členů můžeme dosáhnout ještě lepších a výhodnějších řešení v oblasti energetiky pro každého.

vývoj ceny plynu, zdroj: kurzy.cz

vývoj ceny elektřiny, zdroj: kurzy.cz

Návrat pravidelných aukcí

Usilovně pracujeme na návratu k osvědčeným a prověřeným metodám, které v minulých letech desítkám tisíc domácností a firem umožnily snížit náklady na energie. Konkrétně se jedná o soutěže hromadných poptávek mezi dodavateli energií.

Věříme, že se nám letos podaří zahájit pravidelné soutěže, i když se systém oproti minulosti částečně změní. Přihlášení do aukce bude nezávazné, a zákazníci se pak sami rozhodnou, zda podepíší novou smlouvu. Plánujeme opakovat aukce každý rok a primárně soutěžit dvouleté fixy cen.

Nové technické řešení projektu

Zvláště v létě se ceny energií obvykle snižují a přinášejí vhodnou příležitost pro aukce a sjednání nových smluv. Chceme využít tuto příležitost a přinést našim účastníkům co nejvýhodnější nabídky.

Připravujeme nové technické řešení, které umožní pohodlné přihlašování vašich odběrných míst k námi pořádaným aukcím. Připravujeme i celou řadu dalších novinek. Během jara přineseme další podrobnosti o našich plánech a těšíme se na vaši aktivní účast.

Delší závazky doporučujeme odložit

Je pravda, že v současnosti dodavatelé lákají naše klienty atraktivními nabídkami, které slibují lepší ceny. Pravděpodobně jste i Vy takovou nabídku v posledních týdnech obdrželi a nabízené ceníky jsou o 300-400 Kč/MWh levnější než ty stávající. Například MND nabízí elektřinu za 4 127 Kč (včetně DPH) a plyn za 1 690 Kč. Tyto výhodné nabídky jsou ale spojeny s dvouletým závazkem.

Naše doporučení je v tuto chvíli neuzavírat delší závazky a vyčkat na naše aukce, které by měly přinést nejlepší možné nabídky a kde se budete moci rozhodnout podle aktuální situace na trhu.

Za tým Skautské energie
Tomáš Slavík, ředitel

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Připravili jsme pro vás několik odpovědí na otázky, které vás při vyplňování přihlášky v zákaznickém portále moje.skautskaenergie.cz pravděpodobně napadly.

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Zákazníci Skautské energie se smlouvou u Bidli energie mohou nadále využívat jejich spotový produkt a zůstanou součástí projektu Skautská energie. Spolupráce s dodavatelem pro stávající zákazníky projektu pokračuje.

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Přihláškou do aukce se ničemu nezavazujete, pouze dáváte najevo, že máte zájem o levnější energie. V aukci nemáte co ztratit, můžete jedině získat. Zkusíte to?