BIDLI energie

Investiční skupina BIDLI holding a. s. tvoří skupina firem, které dohromady vytváří nejkomplexnější službu pro klienta z pohledu bydlení od služeb realitních, finančních, investičních, výstavbu rezidenčních nemovitostí v rámci developmentu, interiéry, nábytek až po energetiku. Bidli dodává klientům fotovoltaické elektrárny, je dodavatelem
energií a začalo se realizovat v rámci divize Bidli auto i v elektromobilitě.

O dodavateli

Český projekt Bidli vznikl v roce 2003 a spojil zkušenosti a znalosti z oblasti realit, financování bydlení a výstavbu domů, aby ukázal novou a přímou cestu, jak bydlet se vším všudy. Přirozenou součástí bydlení jsou i energie. Proto má Bidli tisíce spokojených zákazníků, odběratelů plynu a elektřiny z řad domácností a firem, po celé České republice.

V roce 2023 stát omezil nabídku spotových tarifů. Nově je mohou získávat pouze firmy a domácnosti s průběhovým měřením (tedy především ty, které mají zajištěn odkup FVE). Pro domácnosti jsme ve spolupráci s Bidli zajistili alternativní produkt GARANCE NA MĚSÍC, který ze spotu vychází. Cenu fixuje vždy na měsíc a je odvozena z průměru trhu měsíce minulého. Vyberte, zda jste domácnost nebo firma a na příslušné stránce vyplňte žádost.

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek. 

V roce 2023 nově platí vládní cenové stropy a spotový produkt tak bude pro všechny bezpečným a výhodným řešením. Buď cenu zastaví cenový strop a nebo budou podmínky příznivé a cena bude účtována nižší.  

Infolinka Bidli

V případě, že se vám do týdne od vaší žádosti dodavatel neozval nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI: