BIDLI energie

Investiční skupina BIDLI holding a. s. tvoří skupina firem, které dohromady vytváří nejkomplexnější službu pro klienta z pohledu bydlení od služeb realitních, finančních, investičních, výstavbu rezidenčních nemovitostí v rámci developmentu, interiéry, nábytek až po energetiku. Bidli dodává klientům fotovoltaické elektrárny, je dodavatelem
energií a začalo se realizovat v rámci divize Bidli auto i v elektromobilitě.

O dodavateli

Jedinečný český projekt Bidli vznikl v roce 2003 a spojil zkušenosti a znalosti z oblasti realit, financování bydlení a výstavbu domů, aby ukázal novou a přímou cestu, jak bydlet se vším všudy. Přirozenou součástí bydlení jsou i energie. Proto má Bidli tisíce spokojených zákazníků, odběratelů plynu a elektřiny z řad domácností a firem, po celé České republice.

Ceny a nabídka

Bidli nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu.  Smlouva je na dobu určitou do konce roku 2022 s prodloužením na další rok, pokud se nevypoví.

Plyn

Průměrná cena denní trh

+ 289 Kč/MWh vč. DPH
(239 Kč/MWH bez DPH)

                     + 83 Kč - 114 Kč/měsíc vč. DPH                      viz. kompletní ceník dle ročního odběru

Elektřina

Průměrná cena denní trh

+ 289 Kč/MWh vč. DPH
(239 Kč/MWH bez DPH)

                     + 83 Kč - 100 Kč/měsíc vč. DPH                        viz. kompletní ceník dle ročního odběru

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek. 

Tento produkt lze doporučit těm, kteří věří v brzký pád důvodů pro současné extrémní ceny (např. spuštění právě postaveného plynovodu Nord Stream II, mírná zima, tlak EU na snížení cen emisních povolenek a cen energií apod.). Po poklesu ceny na trhu se tento pokles okamžitě projeví v ceně u zákazníka. V době, kdy jsou ceny na vrcholu, velká část klientů nevěří tomu, že je právě v této době výhodné se upisovat na delší časové období k maximálním cenám, pro ty je ideální volba ceníku SPOT s variabilní cenou. 

Zajimá vás, jak dodavatel určí, kolik jste jaký den spotřebovali? Nebo, zda je tato nabídka výhodnější, než produkty s pevnou cenou? Prohlédněte si Často kladené dotazy - připravili jsme pro vás sekci o velkoobchodních cenách

Infolinka Bidli

V případě, že vám nedorazil email s předgenerovanou smlouvou a měli jste dodávky od Kolibřík energie nebo v případě problémů s formulářem či smlouvou nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI. 

Jak přejít k Bidli?

Zákazníci Skautské energie s dodávkami od Kolibřík Energie:

  1. Vyčkejte na mail s nabídkou Bidli pro vaše odběrná místa, který přijde během 2. nebo 3. listopadu.
  2. Proklikněte na předgenerovanou smlouvu - připravili jsme pro vás jednoduchý návod.
  3. Podepište smlouvu SMS kódem. 
  4. Vyčkejte na kontakt od Bidli, očekávat ho můžete do týdne.

Ostatní zájemci o přidání odběrného místa

  1. Najděte si údaje ke svému odběrnému místu (například v posledním vyúčtování).
  2. Klikněte níže na "Přihlásit nové místo k Bidli " a vyplňte formulář.
  3. Následně vám do 10 dní pošleme na email smlouvu k potvrzení (případně vás Bidli kontaktuje telefonicky)
  4. Poté Bidli zahájí převod vašeho místa