BIDLI energie

Investiční skupina BIDLI holding a. s. tvoří skupina firem, které dohromady vytváří nejkomplexnější službu pro klienta z pohledu bydlení od služeb realitních, finančních, investičních, výstavbu rezidenčních nemovitostí v rámci developmentu, interiéry, nábytek až po energetiku. Bidli dodává klientům fotovoltaické elektrárny, je dodavatelem
energií a začalo se realizovat v rámci divize Bidli auto i v elektromobilitě.

O dodavateli

Český projekt Bidli vznikl v roce 2003 a spojil zkušenosti a znalosti z oblasti realit, financování bydlení a výstavbu domů, aby ukázal novou a přímou cestu, jak bydlet se vším všudy. Přirozenou součástí bydlení jsou i energie. Proto má Bidli tisíce spokojených zákazníků, odběratelů plynu a elektřiny z řad domácností a firem, po celé České republice.

Ceny a nabídka

Bidli nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu.  Smlouva je na dobu určitou do konce roku s prodloužením na další rok, pokud se nevypoví.

Nově zákon zlepšuje postavení spotřebitelů (tj. domácností) a umožňuje kdykoliv vypovědět spotový produkt pouze s měsíční výpovědní lhůtou.

V roce 2023 platí vládní cenové stropy a spotový produkt tak bude pro všechny bezpečným a výhodným řešením. Buď cenu zastaví cenový strop a nebo budou podmínky příznivé a cena bude účtována nižší. 

Od 1. 1. 2023 může na základě nařízení vlády spotové produkty získat pouze odběrné místo domácností s dálkovým odečtem měřidla. Pro většinu domácností je tedy nyní tato nabídka nedostupná. U firem podmínka neplatí a u OSVČ je potřeba, aby odběr probíhal v místě podnikání. 

Plyn

Průměrná cena denní trh

+ 472 Kč/MWh vč. DPH
(390 Kč/MWH bez DPH)

                     + 120 Kč/měsíc vč. DPH                      viz. kompletní ceník dle ročního odběru

Elektřina

Průměrná cena denní trh

+ 593 Kč/MWh vč. DPH
(490 Kč/MWH bez DPH)

                     + 120 Kč/měsíc vč. DPH                        viz. kompletní ceník dle ročního odběru

Plyn cenový strop pro 2023

3 025 Kč/MWh vč. DPH*
(2 500 Kč/MWH bez DPH)

* plus měíční poplatek 157 Kč a cena distribuce

Elektřina cenový strop pro 2023

6 050 Kč/MWh vč. DPH*
(5 000 Kč/MWH bez DPH)

* plus měíční poplatek 157 Kč a cena distribuce

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek. 

Tento produkt lze doporučit těm, kteří věří v brzký pád důvodů pro současné extrémní ceny. Po poklesu ceny na trhu se tento pokles okamžitě projeví v ceně u zákazníka. V současné době, kdy v Evropě probíhá válečný konflikt, je riziko minimálně krátkodobého nedostatku komodit vysoké a ceny na denním trhu tak mohou vystupovat vysoko. Na druhou stranu aktuálně plné zásobníky a mírnější zima krátkodobě způsobuje i nízké nebo dokonce záporné ceny.  

V roce 2023 nově platí vládní cenové stropy a spotový produkt tak bude pro všechny bezpečným a výhodným řešením. Buď cenu zastaví cenový strop a nebo budou podmínky příznivé a cena bude účtována nižší.  

Infolinka Bidli

V případě, že vám nedorazil email s předgenerovanou smlouvou a měli jste dodávky od Kolibřík energie nebo v případě problémů s formulářem či smlouvou nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI. 

Jak přejít k Bidli?

Od 1. 1. 2023 může na základě nařízení vlády spotové produkty získat pouze IČO subjekt nebo domácnost s dálkovým odečtem měřidla. Pro většinu domácností je tedy nyní tato nabídka nedostupná. Pro ostatní platí následující pokyny. 

  1. Najděte si údaje ke svému odběrnému místu (například v posledním vyúčtování).
  2. Klikněte níže na "Přihlásit elektřinu" nebo "Přihlásit plyn" a vyplňte formulář.
  3. Následně vás do 10 dní kontaktuje Bidli s připravenou smlouvou k podpisu
  4. Poté Bidli zahájí převod vašeho místa