BIDLI energie

SPOT

Pro firmy a domácnosti s průběhovým měřením je i v roce 2023 možné sjednávat klasický spotový tarif. 

Ceny a nabídka

Bidli nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu.  Smlouva je na dobu určitou na 12 měsíců s prodloužením na další rok, pokud se nevypoví.

Nově zákon zlepšuje postavení spotřebitelů (tj. domácností) a umožňuje kdykoliv vypovědět spotový produkt pouze s měsíční výpovědní lhůtou.

Od 1. 1. 2023 může na základě nařízení vlády spotové produkty získat pouze odběrné místo domácností s dálkovým odečtem měřidla. Pro většinu domácností je tedy nyní tato nabídka nedostupná a pro ní je určena nabídka GARANCE NA MĚSÍC.

Plyn

Průměrná cena denní trh

+ 472 Kč/MWh vč. DPH
(390 Kč/MWH bez DPH)

+ 120 Kč/měsíc vč. DPH

viz. kompletní ceník

Elektřina

Průměrná cena denní trh

+ 593 Kč/MWh vč. DPH
(490 Kč/MWH bez DPH)

+ 120 Kč/měsíc vč. DPH

viz. kompletní ceník

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek.

Infolinka Bidli

V případě, že se vám do týdne od vaší žádosti dodavatel neozval nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI: 

Jak přejít k Bidli?

Od 1. 1. 2023 může na základě nařízení vlády spotové produkty získat pouze IČO subjekt nebo domácnost s dálkovým odečtem měřidla. Pro většinu domácností je tedy nyní tato nabídka nedostupná. Pro ostatní platí následující pokyny. 

  1. Najděte si údaje ke svému odběrnému místu (například v posledním vyúčtování).
  2. Klikněte níže na "Přihlásit elektřinu na spot" nebo "Přihlásit plyn na spot" a vyplňte formulář.
  3. Následně vás do 10 dní kontaktuje Bidli s připravenou smlouvou k podpisu
  4. Poté Bidli zahájí převod vašeho místa