BIDLI energie

GARANCE NA MĚSÍC

Pro domácnosti jsme ve spolupráci s BIDLI energie připravili nabídku produktu, který vychází ze spotových cen. Cenu tak neurčuje dodavatel předem, je určena trhem jako průměr denních cen v měsíci předchozím. 

Ceny a nabídka

Bidli standardně zákazníkům nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu. Dle ustanovení, které původně mělo platit pouze po dobu platnosti Nařízení vlády č. 298/2022 Sb., nebylo možné uzavírat nové smlouvy s dynamickými cenami pro zákazníky s neprůběhovým měřením. Nakonec došlo ke schválení novely energetického zákona, které prodlužuje toto omezení i po skončení platnosti vládního nařízení o zastropování cen. Proto i nadále domácnostem bez průběhového měření nabízíme produkt GARANCE NA MĚSÍC. Smlouva je na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 1 měsíc.

Cena odebraného zemního plynu či elektřiny je fixována vždy na 1 měsíc. Měsíční stanovení ceny vychází z aritmetického průměru 5 pracovních dní, kdy se obchodovalo, z předchozího -2 měsíce, počínaje 11. obchodní den měsíce. Tento aritmetický průměr se násobí koeficientem 1,08.

Nově (pro rok 2024) bude cena zasílána SMS zprávou.

K ceně za komoditu se přičítá měsíční poplatek a poplatky za distribuci.

Plyn

CENÍK PLYN GARANCE NA MĚSÍC

(Cena již obsahuje poplatek za službu obchodu ve výši
424 Kč / MWh vč. DPH.)

+ měsíční poplatek 144 Kč vč. DPH

Viz kompletní ceník

Elektřina

CENÍK ELEKTŘINA GARANCE NA MĚSÍC

(Cena již obsahuje poplatek za službu obchodu ve výši
545 Kč / MWh vč. DPH.)

+ měsíční poplatek 144 Kč vč. DPH

Viz kompletní ceník

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Ceny pro výpočet cen za komoditu vycházejí z obchodních cen uvedených na stránkách: pxe.cz/cs/derivatovy-trh/plyn a pxe.cz/cs/derivatovy-trh/elektrina (záložka “Month”. Ceny jsou uvedené v eurech. Pro přepočet je použit aktuálně platný kurz ČNB střed www.cnb.cz/cs/.  

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek.

Infolinka Bidli

V případě, že se vám do týdne od vaší žádosti dodavatel neozval nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI: 

Jak přejít k Bidli?

Máte-li zájem změnit dodavatele a získat u Bidli energie produkt GARANCE NA MĚSÍC, tak:

  1. Najděte si údaje ke svému odběrnému místu (například v posledním vyúčtování).
  2. Klikněte níže na "Přihlásit elektřinu - GARANCE NA MĚSÍC" nebo "Přihlásit plyn - GARANCE NA MĚSÍC", případně na tlačítka s přepisem majitele, a vyplňte formulář.
  3. Následně vás do 10 dní kontaktuje Bidli s připravenou smlouvou k podpisu
  4. Poté Bidli zahájí převod vašeho místa