BIDLI energie

GARANCE NA MĚSÍC

Pro domácnosti jsme ve spolupráci s BIDLI energie připravili nabídku produktu, který vychází ze spotových cen. Cenu tak neurčuje dodavatel předem, je určena trhem jako průměr denních cen v měsíci předchozím. 

Ceny a nabídka

Bidli standardně zákazníkům nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu. Vzhledem k legislativním omezením je v roce 2023 pro domácnosti je nabízen produkt GARANCE NA MĚSÍC. Smlouva je na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 1 měsíc.

Cena odebraného zemního plynu či elektřiny je fixována vždy 1 měsíc a stanovuje se průběžně každý měsíc. Vychází z aritmetického průměru posledních 5-ti dní, kdy se obchodovalo, z předchozího měsíce. Cena je tak stanovena vždy první pracovní den nového měsíce v kterém platí. Tento aritmetický průměr se násobí koeficientem 1,08. Takto je automaticky vypočítávána cena za komoditu pro zákazníky.

K ceně za komoditu se přičítá měsíční poplatek a poplatky za distribuci.

Produkt Bidli Garance na měsíc bude nabízen výhradně po dobu účinnosti nařízení vlády č. 298/2022 Sb., o stanovení cen elektřiny a plynu v mimořádné tržní situace, v platném znění (po dobu trvání vládního stropu). Následně bude produkt Bidli Garance na měsíc automaticky nahrazen produktem SPOT 350 u plynu a SPOT  450 elektrické energie, za aktuálně platných podmínek.

V roce 2023 platí vládní cenové stropy a spotový produkt tak bude pro všechny bezpečným a výhodným řešením. Buď cenu zastaví cenový strop a nebo budou podmínky příznivé a cena bude účtována nižší. 

Plyn

CENÍK PLYN GARANCE NA MĚSÍC

+ měsíční poplatek 144 Kč vč. DPH

Elektřina

CENÍK ELEKTŘINA GARANCE NA MĚSÍC

+ měsíční poplatek 144 Kč vč. DPH

Plyn cenový strop pro 2023

3 025 Kč/MWh vč. DPH*
(2 500 Kč/MWH bez DPH)

* plus měíční poplatek 157 Kč a cena distribuce

Elektřina cenový strop pro 2023

6 050 Kč/MWh vč. DPH*
(5 000 Kč/MWH bez DPH)

* plus měíční poplatek 157 Kč a cena distribuce

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Ceny pro výpočet cen za komoditu vycházejí z obchodních cen uvedených na stránkách: pxe.cz/cs/derivatovy-trh/plyn a pxe.cz/cs/derivatovy-trh/elektrina (záložka “Month”. Ceny jsou uvedené v eurech. Pro přepočet je použit aktuálně platný kurz ČNB střed www.cnb.cz/cs/.  

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek. 

Tento produkt lze doporučit těm, kteří věří v brzký pád důvodů pro současné extrémní ceny. Po poklesu ceny na trhu se tento pokles okamžitě projeví v ceně u zákazníka. V současné době, kdy v Evropě probíhá válečný konflikt, je riziko minimálně krátkodobého nedostatku komodit vysoké a ceny na denním trhu tak mohou vystupovat vysoko. Na druhou stranu aktuálně plné zásobníky a mírnější zima krátkodobě způsobuje i nízké nebo dokonce záporné ceny.  

V roce 2023 nově platí vládní cenové stropy a spotový produkt tak bude pro všechny bezpečným a výhodným řešením. Buď cenu zastaví cenový strop a nebo budou podmínky příznivé a cena bude účtována nižší.  

Infolinka Bidli

V případě, že se vám do týdne od vaší žádosti dodavatel neozval nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI: 

Jak přejít k Bidli?

Máte-li zájem změnit dodavatele a získat u Bidli energie produkt GARANCE NA MĚSÍC, tak:

  1. Najděte si údaje ke svému odběrnému místu (například v posledním vyúčtování).
  2. Klikněte níže na "Přihlásit elektřinu - GARANCE NA MĚSÍC" nebo "Přihlásit plyn - GARANCE NA MĚSÍC", případně na tlačítka s přepisem majitele, a vyplňte formulář.
  3. Následně vás do 10 dní kontaktuje Bidli s připravenou smlouvou k podpisu
  4. Poté Bidli zahájí převod vašeho místa