Souhrnné informace pro zákazníky Skautské energie s řešením od MND, Bidli a Centropol Energy

24. května 2024

Už letos v srpnu uspořádáme novou aukci dodavatelů, ve které vybereme toho s nejlepší nabídkou. Zásadně jsme upravili naše fungování i průběh soutěží tak, abychom opět přinášeli úspory. Změny se dotknou i vás, zákazníků Skautské energie se sjednanými dodávkami energií od MND a Centropol Energy. Zákazníci Bidli energie mají možnost výběru.

Připravili jsme pro vás souhrnný přehled všeho, co se mění a co je třeba podniknout.

Měníme dodavatele energií

Naše dosavadní smluvní spolupráce s dodavateli MND a ve stávající formě i s Centropol Energy již nebude součástí nové podoby Skautské energie. Pokud chcete i do budoucna zůstat ve Skautské energii, potřebujete si sjednat nové řešení od jednoho z našich nových dodavatelů. Ideální příležitostí je přihlásit se do nejbližší soutěže a využít nabídky, kterou vysoutěžíme.

Spolupráce s dodavatelem Bidli energie pokračuje i do budoucna, byť nebude součástí nového soutěžního nastavení.  Stávající zákazníci Bidli energie si mohou zachovat spotový produkt u dodavatele Bidli energie a zároveň zůstat součástí Skautské energie. 

Spustili jsme nový zákaznický portál

Abyste se mohli přihlásit do soutěže, jednoduše si vytvořte účet v novém zákaznickém portálu moje.skautskaenergie.cz. Pak přidejte svá odběrná místa, která přihlásíte do soutěže. Použijete-li při vytváření účtu e-mail, který u vás evidujeme, svá odběrná místa
v portálu automaticky hned najdete.

Pokud nemůžete čekat na soutěž nebo si chcete sjednat produkt, který do soutěže nezařazujeme (např. spotový tarif) V zákaznickém portálu najdete i nabídku nesoutěžních produktů našich dodavatelů, které si můžete sjednat ihned. Více najdete na stránce Naše nabídka.

Co se mění, když máte řešení od MND

Naše spolupráce s dodavatelem MND v nové podobě Skautské energie nepokračuje. Abyste ve Skautské energii zůstali i nadále, potřebujete si sjednat nové řešení v zákaznickém portálu. Nejlepší volbou je přihlásit se do aukce dodavatelů a využít nabídky, kterou vysoutěžíme. Využít můžete i nesoutěžních produkty z nabídky našich dodavatelů.
Více na stránce Naše nabídka.

Co se mění, když máte řešení od Centropol Energy

Centropol Energy sice zůstává mezi našimi dodavateli, naše stávající forma spolupráce však končí. Pokud chcete zůstat ve Skautské energii, potřebujete si sjednat nové řešení v zákaznickém portálu. Nejlepší volbou je přihlásit se do aukce dodavatelů a využít nabídky, kterou vysoutěžíme. Využít můžete i řešení z nabídky nesoutěžních produktů od Centropol Energy. Více na stránce Naše nabídka.

Co dělat, když máte spotový tarif od Bidli

Víme, že mnozí z Vás mají u dodavatele Bidli energie spotové produkty, které Vám vyhovují. Proto jsme ve spolupráci s Bidli energie dosáhli dohody, která Vám umožní zachovat Váš spotový produkt u stávajícího dodavatele a zároveň zůstat součástí Skautské energie. Bidli energie bude nadále z Vaší spotřeby finančně podporovat naši skautskou organizaci. Spolupráce s Bidli energie tedy pokračuje i do budoucna. 

Co to pro Vás znamená?

 • Pokud si přejete zachovat svůj spotový produkt: Nemusíte podnikat žádné kroky. Vaše dodávky od Bidli energie pokračují beze změn a my Vám děkujeme, že jste s námi.
   
 • Pokud byste preferovali přechod na fixní produkt: Doporučujeme se zaregistrovat v našem zákaznickém portálu na moje.skautskaenergie.cz a přihlásit Vaše odběrné místo do nadcházející aukce fixních produktů.

Jak se zachovat, když vám dodavatel při vašem odchodu nabídne levnější energie

Takové gesto očekávejte a je pouze na vás, zdali nabídky využijete. Zároveň zvažte, proč vám lepší cenu nabídl až tehdy, kdy mu hrozí váš odchod. Doporučujeme takovou nabídku odmítnout, získali byste pouze jednorázovou výhodu. 

Skautská energie vám oproti tomu pravidelně zajišťuje nejvýhodnější ceny energií v soutěžích dodavatelů. Jsme dlouhodobá služba, ne produkt.

Letošní soutěž dodavatelů bude v mnohém jiná

Již od léta 2023 usilovně ladíme průběh letošní soutěže, abychom vám opět přinesli úspory. Změnili jsme toho spoustu, tyto změny jsou nejzásadnější:

 • Do soutěže zveme pouze tři spolehlivé dodavatele - Centropol Energy, Yello a Pražskou plynárenskou. Všichni tři splňují naše požadavky - zvládnou odbavit desítky tisíc odběrných míst a v krizi dodrželi své závazky.
 • Soutěž je nezávazná. Už nepotřebujeme plnou moc, rozhodnutí podepsat smlouvu s vítězným dodavatelem máte ve svých rukou.
 • Cenová nabídka vítězného dodavatele bude platit pouze pro přihlášené.

Kompletní přehled změn projektu Skautská energie najdete v tomto článku.

Pokračujte se Skautskou energií a získejte řadu výhod

Nový zákaznický portál jsme spustili proto, abychom vám usnadnili správu vašich odběrných míst a dokázali vás lépe informovat o příležitostech, jak ušetřit za energie. V nové podobě Skautské energie získáte několik výhod:

 • Včas vás informujeme o nadcházejících soutěžích dodavatelů.
 • Nabídneme vám pomocnou ruku při jednání s dodavateli.
 • Ušetříme vám papírování - vaše údaje ze zákaznického portálu předáme dodavateli, u kterého si budete chtít sjednat řešení. Ten vám připraví smlouvu rovnou k podpisu.

Svou účastí ve Skautské energii také podpoříte dobrou věc. Skautská organizace od dodavatele dostane příspěvek 66 Kč za každou spotřebovanou MWh, který použije svůj chod a rozvoj. Je to podpora, která vás nic nestojí, ale skauty znamená mnohé. ⚜️

Přihlaste se do nové soutěže, ušetřete a užívejte výhody Skautské energie

Přihlášky do letošní soutěže přijímáme jen do 31. července.

Je to ideální příležitost, jak zvládnout více věcí najednou –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ obnovíte svou účast ve Skautské energii, získáte elektřinu a plyn za lepší ceny a začnete využívat všech výhod spolupráce s námi.

Co se stane, pokud nabídku nové Skautské energie nevyužijete a zůstanete u stávajících dodavatelů MND a Centropol?

Není třeba obav, dodávky energií máte zajištěny a nehrozí jejich přerušení. Vaše smlouvy s dodavateli jsou jen vaše a stejně tak rozhodnutí nepokračovat s námi. V případě, že se k našemu novému řešení nejpozději do konce roku 2025 nepřidáte, ztratíte výhody našeho projektu:

 • nebudeme mít možnost vám dát vědět s nabídkami dalších soutěží
 • nebudeme vědět, jaké řešení u dodavatelů máte a nedokážeme vám pomoci, budete-li potřebovat 
 • nebudete skrze příspěvek dodavatele podporovat skautskou organizaci
 • pravděpodobně nebudete mít dlouhodobě výhodné řešení a finanční úspory, které zajistíme spojením poptávky desítek tisíc lidí

Ale za zkoušku nic nedáte, tak proč se alespoň nepřihlásit do nejbližší aukce? Přihláška je nezávazná, rozhodnete se podle vysoutěžené nabídky. 

Máte otázky? Ozvěte se nám!

Jsme připraveni vám s přihláškou do aukce nebo výběrem produktu pomoci. 

Odpověď na svou otázku nejspíš najdete v Častých dotazech. 
Pokud ne, napište nám přes chat (vpravo dole) nebo zavolejte na 267 317 800. 
Jsme k dispozici také na e-mailu info@skautskaenergie.cz.

Těšíme se na vás v nové Skautské energii. ⚜️
Tomáš Slavík, ředitel

Mohlo by vás ještě zajímat

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Připravili jsme pro vás několik odpovědí na otázky, které vás při vyplňování přihlášky v zákaznickém portále moje.skautskaenergie.cz pravděpodobně napadly. 

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Zákazníci Skautské energie se smlouvou u Bidli energie mohou nadále využívat jejich spotový produkt a zůstanou součástí projektu Skautská energie. Spolupráce s dodavatelem pro stávající zákazníky projektu pokračuje.

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Přihláškou do aukce se ničemu nezavazujete, pouze dáváte najevo, že máte zájem o levnější energie. V aukci nemáte co ztratit, můžete jedině získat. Zkusíte to?