Vyhlašujeme novou soutěž o nejlepší ceny energií, přihlašujte se teď, vítěze vybereme
v létě

15. května 2024

Máme velkou radost, že se po pečlivém sledování vývoje trhu a přípravě nových podmínek můžeme po čtyřech letech vrátit k pořádání soutěží
o levnější energie.

Do soutěže se můžete přihlásit už teď, přihlášky sbíráme do
31. července 2024. Jak to letos funguje?

Jak to letos funguje?

• Dodavatelé, které do soutěže pozveme, pak do 15. srpna předloží své nabídky co nejlepších cen energií na příštích 24 měsíců.

• My z nich vybereme tu nejvýhodnější a vítěze včetně vysoutěžených cen vám oznámíme v druhé polovině srpna. Obecně platí, že čím více zájemců se přihlásí, tím výhodnější ceny dodavatelé nabídnou.

Pokud jste s námi v minulosti už soutěžili, poznáte, že jsme podstatně změnili průběh soutěže. Poučili jsme se z energetické krize a upravili naše fungování tak, aby opět přinášelo úspory.

Jednou z důležitých změn je nezávaznost celé soutěže. U přihlášky od vás nebudeme požadovat udělení plné moci pro jednání s dodavatelem. Po skončení soutěže pouze předáme vaše údaje vítěznému dodavateli, který vám zašle připravenou smlouvu k podpisu.

Zda se ji rozhodnete podepsat, bude jen na vás.

Vaše rozhodnutí podpoří i další velká změna. Předem totiž víte, mezi kterými dodavateli energií soutěžíme. Do letošní soutěže jsme pozvali:

• Centropol - na trhu působí od roku 2002, dodává elektřinu a plyn statisícům odběrných míst,
  • Yello - pražský dodavatel, který se od roku 2012 stará o více než 60 000 zákazníků,
  • Pražská plynárenská - i přes svůj název zásobuje energiemi odběratele po celé České republice, a to už přes 120 let.

Všichni tři splňují naše požadavky na spolehlivého dodavatele. Zvládnou odbavit desítky tisíc odběrných míst a v energetické krizi se ke svým zákazníkům zachovali férově. Spolupracovali jsme s nimi už dříve a vždy bez problémů. Ať tedy soutěž dopadne jakkoliv, víte, že vítězem bude jeden z nich.

Co dělat, pokud už jste zákazníkem Skautské energie

Pokud jste se stali zákazníkem Skautské energie do dubna 2024, znamená to, že máte smlouvu s jedním z našich stávajících dodavatelů (Centropol, MND, Bidli).

Naše spolupráce s nimi postupně skončí do roku 2025, chcete-li s námi však zůstat
i nadále, nejpozději do té doby musíte začít čerpat energie od našich nových dodavatelů. To uděláte jednoduše přihlášením svých odběrných míst do soutěže a uzavřením smlouvy s vítězným dodavatelem. V nabídce pro vás máme ale i nesoutěžní produkty našich nových dodavatelů.

Přihlašujte se přes zákaznický portál

Pokud vás zajímají detaily, vše o fungování Skautské energie najdete na stránce Jak se přihlásit. A když už jste rozhodnutí a chcete ušetřit, rovnou se do soutěže přihlaste
v pár krocích přes náš nový zákaznický portál moje.skautskaenergie.cz. Aktuální soutěž je otevřena do 31. července. Pokud u nás ještě nemáte účet, do portálu se nejprve zaregistrujte a pak si přidejte svá odběrná místa, která budete chtít přihlásit do soutěže.

Víc hlav víc uspoří. Přihlaste se a přidejte se k desetitisícům lidí, kteří společně šetří za energie!

Za tým Skautské energie
Tomáš Slavík, ředitel

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Připravili jsme pro vás několik odpovědí na otázky, které vás při vyplňování přihlášky v zákaznickém portále moje.skautskaenergie.cz pravděpodobně napadly.

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Zákazníci Skautské energie se smlouvou u Bidli energie mohou nadále využívat jejich spotový produkt a zůstanou součástí projektu Skautská energie. Spolupráce s dodavatelem pro stávající zákazníky projektu pokračuje.

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Přihláškou do aukce se ničemu nezavazujete, pouze dáváte najevo, že máte zájem o levnější energie. V aukci nemáte co ztratit, můžete jedině získat. Zkusíte to?