Kompletní přehled změn ve fungování Skautské energie v roce 2024

15. května 2024

Sedm let jsme velmi úspěšně pomáhali desítkám tisíc lidí ušetřit za elektřinu a plyn. V roce 2021 jsme bohužel utrpěli energetickou krizí a nedodržením závazků ze strany tehdejšího dodavatele. Tři roky jsme soustředili veškeré naše úsilí na pomoc zákazníkům, které krize poškodila.

A teď je správný čas se k soutěžení o nejvýhodnější dodávky energie opět vrátit. Protože pravidlo, že víc hlav víc uspoř, platí stále. Zde najdete kompletní přehled změn ve fungování Skautské energie od roku 2021.

Přihlašujete se nezávazně a dopředu víte, kdo soutěží

Bedlivě sledujeme trh s energiemi a víme, že se v mnohém změnil. I my jsme se z krize poučili a bylo na místě naše fungování upravit tak, aby opět sloužilo původnímu účelu - nabízet všem účastníkům Skautské energie levnější elektřinu a plyn.

V čem se budou nové soutěže lišit? Nejvíce asi v tom, že přenášíme větší moc do rukou zákazníka. Už s ním nepodepisujeme plnou moc pro jednání s dodavatelem, ale dáváme mu na výběr, zda přistoupí na výsledek soutěže či ne. Soutěž je tak pro všechny přihlášené plně nezávazná.

Všichni přihlášení také dopředu ví, které dodavatele do soutěže zveme. Spolupracujeme pouze se třemi ověřenými dodavateli, kteří splňují naše požadavky - zvládnou odbavit desítky tisíc odběrných míst a v době krize se ke svým zákazníkům zachovali férově. Našimi partnerskými dodavateli jsou Centropol Energy, Yello a Pražská plynárenská.

Pohodová správa odběrných míst v zákaznickém portálu

Příjemnou změnou je nový zákaznický portál moje.skautskaenergie.cz, ve kterém si každý účastník Skautské energie spravuje svá odběrná místa, která přihlašuje do soutěží nebo pro ně objednává další produkty našich dodavatelů. Služby Skautské energie tak využívá každý, i ten, kdo po ukončení soutěže nepřejde k vítěznému dodavateli. Jsme připraveni pomoct každému, kdo v nás vloží svou důvěru.

Změn je samozřejmě více. Na jejich kompletní přehled mrkněte v tabulce:

do roku 2021 dnes
Administrace dat zákazníků spravovala externí agentura spravuje Skautská energie
Zákaznická podpora zajišťovala externí agentura zajišťuje Skautská energie
Fredkvence pořádání soutěží jednou za 2 roky 1x ročně
Počet dodavatelů v soutěži neomezený tři ověření dodavatelé
Dostupnost energií za vysoutěžené ceny pro veřejnost pouze pro přihlášené účastníky soutěže
Nabídka nesoutěžních produktů ne ano
Závaznost soutěže pro všechny přihlášené, automatický převod k novému dodavateli soutěž je nezávazná, svobodné rozhodnutí podepsat smlouvu s vítězným dodavatelem
Sladění termínů dodávek vždy od 1. 1. do 31. 12. individuální zahájení dodávek pro každého
Podpis plné moci pro jednání s dodavatelem ano ne
Možnost zákazníka sjednat si individuální změny závazku s dodavatelem ne ano (zákazník zůstává ve Skautské energii i při případné změně produktu)
Služby Skautské energie při přechodu k vítěznému dodavateli vždy, i při využití nesoutěžních produktů
Zákaznický portál ne ano - moje.skautskaenergie.cz

Dává vám smysl stát se součástí Skautské energie? Pokud ano, přidejte se v našem zákaznickém portálu.
Máte-li k našim soutěžím nebo čemukoliv dalšímu otázky, svou odpověď nejspíš naleznete na stránce Časté dotazy

Za tým Skautské energie
Tomáš Slavík, ředitel

Mohlo by vás ještě zajímat

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Připravili jsme pro vás několik odpovědí na otázky, které vás při vyplňování přihlášky v zákaznickém portále moje.skautskaenergie.cz pravděpodobně napadly. 

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Zákazníci Skautské energie se smlouvou u Bidli energie mohou nadále využívat jejich spotový produkt a zůstanou součástí projektu Skautská energie. Spolupráce s dodavatelem pro stávající zákazníky projektu pokračuje.

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Přihláškou do aukce se ničemu nezavazujete, pouze dáváte najevo, že máte zájem o levnější energie. V aukci nemáte co ztratit, můžete jedině získat. Zkusíte to?