Zákazníci Kolibřík Energie mají šanci na odškodnění.

28. července 2023

Skautská energie ve spolupráci se společností LitFin zajišťuje pro všechny zájemce z řad zákazníků poškozených porušením smluv ze strany bývalého dodavatele Kolibřík Energie koordinovanou snahu o získání odškodnění.

Běh na dlouhou trať

V roce 2022 společností LitFin uzavřela příjem přihlášek ke společnému vymáhání. Všem, kdo řádně dodali podepsanou smlouvu o postoupení pohledávky, potvrdil LitFin, že s nimi v dalším postupu počítá. 

Cesta k dosažení spravedlnosti je zdlouhavá. Protože dodavatel nevyslyšel naše volání po mimosoudním vyrovnání se zákazníky, přistoupili jsme k uplatňování našich nároků soudní cestou. Je třeba počítat s tím, že snaha o získání finančního odškodnění od dodavatele (případně od jeho majitelů či jednatelů) může trvat i několik let. 

Soudy jsou na straně zákazníků a Skautské energie

Některá řízení jsou již (zatím nepravomocně) ukončena, jiná ještě probíhají. Soudy v prvním stupni daly za pravdu Skautské energii i poškozeným zákazníkům a nařídily dodavateli Kolibřík Energie zaplatit. Soudy jednoznačně potvrdily, že došlo k porušení smluv ze strany dodavatele a ten je za toto porušení odpovědný. V případě poškození zákazníka zatím proběhlo jen několik (do určité míry vzorových) soudů s jednotlivci. Ale i tyto soudy o náhradu škody jsou zatím ze stran zákazníků úspěšné.  

Dodavatel využil svého práva na odvolání a soudy budou tedy dále pokračovat. Nicméně věříme, že na konci jednou budou pravomocná rozhodnutí proti dodavateli Kolibřík Energie. A pokud nedojde k následnému zaplacení, budeme se svých práv domáhat mj. u mateřské společnosti ARMEX Energy.

Přistoupíme k uplatnění náhrady škody způsobené zákazníkům

Ve věci náhrady škody jednotlivých zákazníků se již LitFin chystá zahájit potřebné kroky. V průběhu následujících měsíců (nejpozději v říjnu) LitFin zastupované zákazníky osloví a vyžádá si od nich pravděpodobně potřebnou součinnost. Více podrobností zatím nelze poskytnout - budou obsaženy v avizovaném e-mailu, který zastupovaným zákazníkům LitFin rozešle. Poté se podrobnosti objeví i na našem webu www.skautskaenergie.cz

Za Skautskou energii
Tomáš Slavík

Mohlo by vás ještě zajímat

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Odpovědi na časté dotazy, které řešíte, když vyplňujete přihlášku k aukci

Připravili jsme pro vás několik odpovědí na otázky, které vás při vyplňování přihlášky v zákaznickém portále moje.skautskaenergie.cz pravděpodobně napadly. 

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Důležité info pro naše zákazníky u Bidli energie - spolupráce s dodavatelem pokračuje

Zákazníci Skautské energie se smlouvou u Bidli energie mohou nadále využívat jejich spotový produkt a zůstanou součástí projektu Skautská energie. Spolupráce s dodavatelem pro stávající zákazníky projektu pokračuje.

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Je nová Skautská energie opravdu bez rizika?

Přihláškou do aukce se ničemu nezavazujete, pouze dáváte najevo, že máte zájem o levnější energie. V aukci nemáte co ztratit, můžete jedině získat. Zkusíte to?