Nové výsledky srovnávače cen energií

Online srovnávač TZBinfo zpracoval historická data o cenách nejvýznamnějších dodavatelů energií na českém trhu za posledních 6 let. Tedy těch, od kterých odebírá energii většina českých domácnosti a firem. A grafy mluví jasně.

Skautská energie vychází po celou dobu své existence ze srovnávaných tarifů nejlevněji - až o desítky procent.

Rozdíl v cenách až 46 %

Projděte si kompletní sérii grafů, které nám srovnávač TZBinfo zaslal. Máme radost, že projekt Skautské energie funguje férově a díky rostoucímu počtu klientů může podporovat stále více smysluplných aktivit Junáka - českého skauta.

Děkujeme, že jste s námi a že díky vám můžeme měnit český trh s energiemi.

Elektřina

Porovnání ročních nákladů na elektřinu (průměrná domácnost topící elektřinou - sazba D45 - se spotřebou 1 MWh v VT a 9 MWh v NT) u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie
Porovnání ročních nákladů na elektřinu domácnosti spotřebou 2 MWh v tarifu d02 u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie

Plyn

Porovnání ročních nákladů na plyn (průměrná rodina topící plynem, spotřeba 20 MWh) u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie

Vláda zakázala nové nabízení spotových tarifů. Stávající smlouvy platí a jsou nejvýhodnějším řešením pro rok 2023.

Od 1. 1. 2023 již není možné nabízet tzv. spotové tarify běžným domácnostem. Vláda svým nařízením zakázala novým zájemcům nabízet produkt, který má minimálně v období zastropovaných cen nejlepší šanci zajistit lidem levnější náklady na energie. Stávající smlouvy zůstávají platné.

K 31. 12. 2022 doporučujeme (skoro) všem provést samoodečet a zajistit si řádné nebo mimořádné vyúčtování. Jak na to?

Ať už se účestníte procesu zajištění náhrady škody skrze LitFin, nebo ne, doporučujeme, abyste ke konci roku nahlásili distribuci stav vašeho měřidla samoodečtem.

Zákazníci Pražské plynárenské musí brzy změnit dodavatele. Převod k CENTROPOL ENERGY zahájen.

Vyplnění nové smlouvy je potřeba učinit co nejdříve, aby se převod k 1. 1. v pořádku stihl. Žádáme zákazníky o součinnost.