Nové výsledky srovnávače cen energií

Online srovnávač TZBinfo zpracoval historická data o cenách nejvýznamnějších dodavatelů energií na českém trhu za posledních 6 let. Tedy těch, od kterých odebírá energii většina českých domácnosti a firem. A grafy mluví jasně.

Skautská energie vychází po celou dobu své existence ze srovnávaných tarifů nejlevněji - až o desítky procent.

Rozdíl v cenách až 46 %

Projděte si kompletní sérii grafů, které nám srovnávač TZBinfo zaslal. Máme radost, že projekt Skautské energie funguje férově a díky rostoucímu počtu klientů může podporovat stále více smysluplných aktivit Junáka - českého skauta.

Děkujeme, že jste s námi a že díky vám můžeme měnit český trh s energiemi.

Elektřina

Porovnání ročních nákladů na elektřinu (průměrná domácnost topící elektřinou - sazba D45 - se spotřebou 1 MWh v VT a 9 MWh v NT) u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie
Porovnání ročních nákladů na elektřinu domácnosti spotřebou 2 MWh v tarifu d02 u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie

Plyn

Porovnání ročních nákladů na plyn (průměrná rodina topící plynem, spotřeba 20 MWh) u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie

Skautská energie připravuje řešení pro zákazníky na období od roku 2023

V tuto chvíli probíhá výběrové řízení - oslovili jsme vybrané dodavatele a diskutujeme s nimi řešení, která přicházejí v úvahu. Zvažovaným řešením je i setrvání u stávajících dodavatelů s prodloužením smluv. Cílem je zajistit pro všechny naše zákazníky nabídku řešení dodávek elektřiny i plynu pro následující roky. Bude na každém, zda se rozhodne nabídku využít.

Přistupujeme k hromadnému vymáhání pohledávky u Kolibřík Energie

Zajistili jsme řešení společného postupu vymáhání škod po dodavateli Kolibřík Energie, který zastavením dodávek porušil smlouvy se zákazníky. Nyní se můžete každý bývalý zákazník Kolibřík Energie připojit k hromadnému vymáhání pohledávky.

Kolibřík Energie / ARMEX popisuje zákazníkům svoji verzi příběhu. Ta ale není pravdivá

V týdnu od 10. ledna rozeslala Kolibřík Energie, dřívější dodavatel Skautské energie a dceřiná společnost ARMEX ENERGY a.s. opět svoji verzi příběhu, jak došlo k ukončení dodávek zákazníků Skautské energie. Příběh, jak jej Kolibřík Energie popisuje, zamlčuje různé skutečnosti a obsahuje nepravdy.