Pro klienty

Cokoli potřebujete vyřídit, zvládneme spolu rychle a s úsměvem

Nepřehlédněte

Skautská energie změnila trh energií.   Oficiální srovnání potvrzují, že dlouhodobě drží ceny hluboko pod nejvýznamnějšími dodavateli

Skautská energie změnila trh energií. Oficiální srovnání potvrzují, že dlouhodobě drží ceny hluboko pod nejvýznamnějšími dodavateli

Online srovnávač TZBinfo zpracoval data o cenách nejvýznamnějších dodavatelů energií na českém trhu za posledních 6 let. Tedy těch, od kterých odebírá energii většina českých domácnosti a firem. A grafy mluví jasně. Skautská energie vychází ze srovnávaných tarifů dlouhodobě nejlevněji - až o desítky procent.

Skautská energie v kostce

Zájem o skauting je v Česku dlouhodobě velmi vysoký. Za posledních deset let vzrostl počet skautek a skautů o polovinu a Junák – český skaut, největší výchovná organizace pro děti a mládež v zemi, se tak stal jednou z nejrychleji rostoucích národních skautských organizací v Evropě i na světě.

Co znamená “zelená” elektřina?

Pro někoho smysluplná podpora udržitelnosti, pro jiného marketingový tah. Jak je to doopravdy se “zelenou” elektřinou a má smysl si za ni připlatit? Odpověď není jednoznačná, proto vám nabízíme článek, který vám může pomoci udělat si vlastní názor.

Často vás zajímá

Změna dodavatele na Kolibřík energie – co je třeba nyní udělat? Jak proběhne změna dodavatele?

Změnu dodavatele všem zákazníkům zajistíme automaticky. Od června začneme zákazníkům postupně vystavovat a zasílat smlouvy s Kolibřík energie účinné od 1. 1. 2021. Na konci roku 2020 bude možné provést a nahlásit samoodečet pro závěrečné vyúčtování (případně proběhne odhadem). Návod k samoodečtu zašleme všem začátkem prosince. Nejpozději v lednu 2021 obdržíte předpis záloh novému dodavateli. SIPO bude navedeno automaticky, trvalé příkazy je třeba pak přenastavit.

Jsem součástí Skautské energie a chci přidat další odběrné místo/komoditu

Postup bude podobný jako při prvotním přihlášení. Pošlete si pozvánku a vyplníte formulář přihlášky. Do poznámek přihlášky pak napište, že přidáváte další odběrné místo/komoditu a vše podstatné. Pokud jste neměnili adresu trvalého bydliště nebo jméno, pak není třeba znovu posílat fyzicky plnou moc.

V jakém stavu je má přihláška? Kdy budu připojen?

Pokud jste úspěšně odeslali přihlášku a plnou moc, společnost Občanům má do 10 dní zajistit kontrolu vašich dokumentů a zahájit váš převod k novému dodavateli (případně ho naplánovat, pokud je možné vaše odběrné místo díky aktuálním závazkům převést až později). Zprostředkovatel vás kontaktuje, pokud mu budou nějaké podklady chybět. Má-li vše potřebné, max. do měsíce byste měli být informováni o tom, že došlo k akceptaci výpovědi u vašeho současného dodavatele a k stanovení termínu připojení k dodavateli Skautské energie. Pokud si nejste jisti, že vše probíhá v pořádku, kontaktujte s dotazem callcentrum Občanům: skautska.energie@setrimeobcanum.cz nebo tel.: 530 519 019.

Potřebuji změnit výši záloh

Budete-li chtít změnit výši záloh, pak je možné přímo kontaktovat dodavatele (Yello, Armex) s žádostí. Je možné, že budou chtít doložit podklad, na základě kterého bude zřejmé, že zálohy mohou být nižší. O tom, že jste zálohy snížili, pak prosím informujte Občanům s.r.o. (TGI) na skautska.energie@setrimeobcanum.cz.

Chci změnit kontaktní údaje (mail, telefon, korespondenční adresu, číslo účtu)

V těchto případech kontaktujte skautska.energie@setrimeobcanum.cz s žádostí o změnu.

Klientská linka

skautska.energie@setrimeobcanum.cz
+420 530 519 019
8.00 - 16.30 každý pracovní den

Je něco špatně?

A zákaznická linka vám neumí pomoci? Ozvěte se přímo nám:

Nenalezli jste zde odpověď na svou otázku? Předtím, než nás kontaktujete, podívejte se ještě na stránku FAQ - často kladené dotazy. Děkujeme.

Doporučte nás

Jste se Skautskou energií spokojeni? Povězte o ní ostatním.

Pomozte i svým známým zvolit si nejvýhodnější ceny energií a přejít k nám. Čím více nás bude, tím lepší podmínky na každé další období dokážeme vyjednat.

Nejlepším doporučením je sdílení vlastní zkušenosti. Vyberte si cestu, která je vám nejbližší.

Komu chcete Skautskou energii doporučit?
Prosím napište osobní doporučení.