Řešení na roky 2023 - 2025 pro stávající zákazníky s odběrnými místy u Pražské plynárenské

Našim zákazníkům, kteří mají skrze Skautskou energii v roce 2022 dodávky od společnosti Pražská plynárenská, jsme zajistili dodávky energií od 1. 1. 2023 u společnosti CENTROPOL ENERGY.

Pražská plynárenská neumožnila pokračování spolupráce, a tak je potřeba u všech odběrných míst provést co nejdříve změnu dodavatele.  

Pokyny

Pro zákazníky Pražské plynárenské u Skautské energie jsme dojednali možnost od 1. 1. 2023 odebírat energie od velkého dodavatele - společnosti CENTROPOL ENERGY. 

Pro využití naší nabídky je potřeba, aby každý zákazník co nejdříve sjednal smlouvu s CENTROPOL ENERGY prostřednictvím našeho unikátního jednoduchého on-line formuláře. Odkazy na formulář smlouvy najdete na stránce www.skautskaenergie.cz/centropol2023

Po vyplnění formuláře dojde k podpisu smlouvy na obrazovce po zadání kódu, který obdržíte v SMS zprávě. Následně CENTROPOL ENERGY u operátora trhu a distributora zajistí přípravu vašeho odběrného místa tak, aby bylo připraveno k 1. 1. 2023 dodávkám od CENTROPOL ENERGY. 

I nadále pak zůstáváte součástí komunity projektu Skautská energie. 

Smlouva u Pražské plynárenské skončí automaticky k 31. 12. 2022 (bez ohledu na to, zda Vám dodavatel zaslal předpis záloh na příští rok), není potřeba ji vypovídat. Stejně tak není potřeba vypovídat plnou moc, kterou jste loni udělili nám skautům - ta byla jen krátkobobá k jednorázovému převedení k Pražské plynárenské a již pozbyla platnosti. 

Ceny a nabídka

U CENTROPOL ENERGY máte od 1. 1. 2023 smlouvu na plyn na dobu neurčitou s vyhlašovanou cenou ceníku Bez závazku pro stávající zákazníky (pro nové zákazníky nedostupné). Dodavatel může cenu v budoucnu změnit. 

U elektřiny budete mít s domácností u CENTROPOL ENERGY fixní roční cenu se závazkem 1 rok s automatickou prolongací vždy o další rok (po dobu 3 roky s následným převodem na dobu neurčitou). V případě změny ceny v dalších letech bude zákazník informován a může se rozhodnout dodavatele změnit. 

Firmy u elektřiny mají podmínky odlišné - smlouva je roční s následnou automatickou prolongací po dobu 10 let, až poté přejde na dobu neurčitou. Každý rok je samozřejmě možné dodavatele změnit. 

V roce 2023 platí vládní cenový strop - dodavatel vám tedy nenaúčtuje cenu podle ceníku, ale maximálně částku odpovídající stropu. 

Plyn (k 01/2023)

cca 4 200 Kč/MWh vč. DPH*
(cca 3 500 Kč/MWH bez DPH)

* dle spotřeby, podrobnosti viz kompletní ceník

Elektřina (pro 2023)

11 989 Kč/MWh vč. DPH*
(9 909 Kč/MWH bez DPH)

* pro nejběžnější sazbu D02d, viz kompletní ceník

Elektřina firmy (pro 2023)

9 887 Kč/MWh bez DPH*

* pro nejběžnější sazbu C02d, viz kompletní ceník

Plyn cenový strop pro 2023

3 025 Kč/MWh vč. DPH*
(2 500 Kč/MWH bez DPH)

* plus cena distribuce + 130 Kč bez DPH / měsíční poplatek

Elektřina cenový strop pro 2023

6 050 Kč/MWh vč. DPH*
(5 000 Kč/MWH bez DPH)

* plus cena distribuce + 130 Kč bez DPH / měsíční poplatek

Kolik budu v roce 2023 za energie platit?

CENTROPOL ENERGY připravil pro zákazníky přehlednou ukázku pro různé příklady spotřeb se zohledněním cenového stropu. Můžete tak dle typizovaných případů přibližně odhadnout, jaká bude cena a měsíční zálohy u Vás. Zároveň vidíte, z čeho se celková cena skládá. Kliknutím na obrázek níže zobrazíte pdf s vzorovým výpočtem.

O dodavateli

CENTROPOL ENERGY je jedním z největších dodavatelů energií v ČR. Minimálně pro období překlenutí krize energetiky bude vhodnou volbou.

Patří k největším dodavatelům energií v ČR a v minulosti byl několik let partnerským dodavatelem Skautské energie. CENTROPOL ENERGY v ČR působí již více než 20 let a má v péči přes 285 tisíc odběrných míst.

Pro své zákazníky vydává časopis Céčko, jehož poslední vydání bylo věnováno právě úsporám.

Majitelům rodinných domků z řad svých zákazníků nabízí slevu ve výši 3 000 až 5 000 korun na instalaci vlastní fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla a rovněž možnost výkupu elektřiny.

Zákazníci mají neustále přehled o svém odběrném místě prostřednictvím elektronické Samoobsluhy, kde si mohou stáhnout i Podklad pro potvrzení nákladů na bydlení pro případnou žádost o státní pomoc s úhradou nákladů na energie. Elektronicky probíhá rovněž fakturace.

Pokud upřednostňujete osobní jednání, po celé republice máte k dispozici 10 zákaznických center.