Pražská plynárenská

Jeden z nejvýznamnějších tuzemských dodavatelů energií. Plynem a elektřinou zásobuje více než 425 tisíc odběrných míst.

O dodavateli

Historie Pražské plynárenské sahá až do roku 1847 a jak už název napovídá, je úzce spjata s Prahou. Dnes však poskystuje služby domácnostem i firmám po celé České republice. Pražská plynárenská dlouhodobě podporuje nové, ekologické a efektivní technologie využívání energie. Příkladem je využití zemního plynu v dopravě. Dlouhodobě také podporuje obecně prospěšné projekty a aktivně tak přispívá rozvoji společnosti. Vlastníkem Pražské plynárenské je 100% hlavní město Praha.

Kromě spolehlivé dodávky plynu, elektřiny a tepla staví společnost na komfortním zákaznickém servisu, široké nabídce doprovodných služeb a bonusů, např. nabídka plynových kotlů s atraktivní cenou a jejich servisování nebo nabídka na realizaci fotovoltaiky či tepelného čerpadla s řešením na klíč a možností jejich financování pomocí našich finančních partnerů. Zákazník Pražské plynárenské má zároveň možnost čerpat tzv. Zákaznickou výhodu na opravu a nákup spotřebičů, a to až do výše 10 000 Kč.

Ceny a nabídka

Pražská plynárenská nabízela do 15.11. smlouvu s fixní cenou na dobu určitou do konce roku 2022. Nabídka je pro nové zájemce již pozastavena.

Plyn

2 601 Kč/MWh vč. DPH*
(2 150 Kč/MWH bez DPH)

Měsíční poplatek 0 - 120 Kč vč. DPH

dle roční spotřeby

Elektřina

5 324 Kč/MWh vč. DPH*
(4 400 Kč/MWH bez DPH)

Měsíční poplatek 97 Kč vč. DPH

pro nejběžnější sazbu D02d

Kompletní ceníky Skautské energie u Pražské plynárenské pro všechny sazby a vzory smluv ke stažení

Pro výpočet celkové ceny, kolik za rok zaplatíte, můžete využít naší jednoduchou on-line kalkulačku (výsledná cena bude nižší, protože stát odpustí DPH a příspěvek na obnovitelné zdroje - minimálně v roce 2021).

Výkup FVE

Provozujete vlastní zdroj výroby elektřiny? Pražská plynárenská nabízí výkup za výhodné ceny. Viz www.ppas.cz/vykupy-elektriny

Jak přejít k Pražské plynárenské?

Zákazníci s dodávkami od Kolibřík energie

1. Najděte si e-mail s nabídkou Pražské plynárenské pro vaše odběrná místa
  2. V e-mailu proklikněte na udělení plné moci k převedení oděrných míst
  3. Dodavatel zahájí do 1 pracovního dne převod.
  4. Vyčkejte na kontakt od Pražské plynárenské, očekávat ho můžete do 2-3 týdnů, kdy by měl být také dokončen převod.

Ostatní zákazníci

1. Najděte si údaje ke svému odběrnému místu (například v posledním vyúčtování).
  2. Klikněte níže na "Přihlásit nové místo k Pražské plynárenské " a vyplňte formulář.
  3. Následně vám do 2 pracovních dní pošleme na email plnou moc k potvrzení.
  4. Poté Pražská plynárenská zahájí převod vašeho místa a kontaktuje vás do 3 týdnů.
* Uvedená cena je pouze obchodní část ceny. Regulovanou část ceny dle distribučního území naleznete v kompletním ceníku, který je ke stažení níže. Celková cena pro zákanzíky se u energií skládá z ceny obchodní (tu nabízí jednotliví dodavatelé) a z ceny regulované (distribuce, poplatky na obnovitelné zdroje apod.). Detailní rozpis najdete v podrobných cenících, které jsou ke stažení.