Sviťme (a topme) s hořcem! Vyplatí se to.

V posledním roce plní stránky médií informace o neustálém zdražování cen energií, především elektřiny a plynu. Tomíci mají díky projektu Svítíme s hořcem možnost náklady na energie (ať už v klubovnách nebo v domácnostech) zajímavě snížit nebo alespoň zabránit většímu zdražování.

Více informací o službě a o jejím propojení s projektem Skautská energie najdete na stránkách https://www.a-tom.cz/17841-svitime-s-horcem.

Nezávislý odborný portál věnující se úsporám energií TZB-INFO nedávno o projektu napsal: “Cenová nabídka i podmínky jsou vynikající, asi by se nenašel jiný podobný produkt. Je to dobrá možnost, jak alespoň částečně překlenout období drahých energií. Zákazník má jistotu jedné z nejlepších cen nebo spíše vůbec nejlepší ceny na trhu s fixací na dva roky. A i když nemusí příští výběr dodavatele dopadnout tak skvěle jako letos, troufám si tvrdit, že zákazník bude na tom poměrně lépe, než u ostatních dodavatelů.” 

Kolik ušetříme?

To záleží především na výši vaší útraty. Je jasné, že když budete platit například elektřinu za pár žárovek v klubovně, tak nebude míra ušetřených peněz nikterak závratná. U plateb za energii domácností (především pak u těch, které vytápí plynem) a základen však může být ušetřená částka už velmi znatelná (i desetitisíce Kč ročně). Úsporu si můžete spočítat sami pomocí online kalkulačky úspor, vyzkoušejte!

Jak projekt funguje?

Po přihlášení do projektu (V evidenci tomíků naleznete v menu odkaz „Energie“. Zástupci oddílu zde mohou vkládat žádosti.) za vás veškeré starosti převezme na základě vaší plné moci partner projektu – společnost Terra Group Investment, a.s. (dále jen TGI), resp. nově společnost Občanům, s. r. o.. Ta za vás vyřídí výpověď od stávajícího dodavatele a pošle vám smlouvu novou. Přihlásit se do Svítíme s hořcem můžete hned i s případným dlouhodobějším závazkem, jeho uplynutí za vás TGI / Občanům pohlídá a v pravou chvíli vás převede k novému dodavateli.

Závazek ve Svítíme s hořcem trvá vždy do konce aktuální smlouvy s vysoutěženým dodavatelem (zpravidla soutěžíme dodavatele na 2 roky, aktuální závazek všem končí ke konci roku 2020). Z projektu lze vystoupit písemným vypovězením plné moci.

Je to opravdu dlouhodobě výhodné?

Nemusíte se bát, že výhodné podmínky časem zastarají a vy začnete platit více, než byste museli. Každé léto před koncem aktuální smlouvy s dodavatelem vyhlašujeme nové výběrové řízení na dodavatele a vybírá se ten s nejlepšími podmínkami. Tímto vám vždy znovu vyjednáme nejlepší možné podmínky. Vaše smlouvu vám automaticky převedeme na novou (je-li dodavatel projektu změněn), aniž byste museli cokoliv dělat.

Díky spojení neustále rostoucího počtu odběrných míst dokážeme vyjednat nejlepší ceny na trhu. Aktuálně je připojeno již více než 15 tisíc odběrných míst (v součtu za tomíky, skauty a další zapojené) a denně se připojují další.

Více informací o projektu najdete na stránce Svítíme z hořcem nebo na stránce www.skautskaenergie.cz.

Ondra Šejtka, ondra@a-tom.cz