Aktuální ceny na trhu energií – Skautská energie je velmi levná. Chystáme výběrové řízení na nové dodavatele.

Poslední výběrové řízení v době vysokého zdražování cen energií před rokem se z dnešního pohledu velmi povedlo. I přes tehdejší zvýšení cen máme nyní oproti konkurenci velmi dobré podmínky. 

Především v elektřině je naše cena vysoutěžená až do konce roku 2020 bezkonkurenční a výhodnost se stále zvyšuje. Např. v nejběžnějším tarifu pro domácnosti stojí 1 MWh ve Skautské energii 1087 Kč + 40 Kč měsíční paušál. Jsme (např. dle kalkulátoru tzb-info) nejlevnější nabídkou a rozptyl ostatních je velmi vysoký. Běžně jsou i o 50 procent vyšší. Např. náš stávající dodavatel Yello nabízí zákazníkům mimo Skautskou energii cenu za 1 MWh 1490 Kč + 69 Kč měsíční paušál.

U u plynu (na rozdíl od elektřiny) ceny na trhu v letošním roce klesají a naší velmi dobrou nabídku tak již po roce několik dodavatelů zvládá srovnat. Přesto se stále pohybujeme na úrovni nejlevnějších nabídek. 

Ceny elektřiny i plynu máme fixované do konce roku 2020. V roce 2020 tedy dodavatele neměníme, dále pokračují beze změn dodávky od Yello (elektřina) a Armex Energy (plyn). Na jaře 2020 se chystáme vysoutěžit dodavatele na další období (2021 a 2022). Spíše předpokládáme alespoň u elektřiny v dalších letech růst cen, takže čím dříve budeme soutěžit, tím lépe (ale realita může být na trhu jiná). Od roku 2021 nás téměř určitě čeká u elektřiny skokové zdražení. U plynu možná půjdeme s cenou naopak ještě níže. I přes zdražení elektřiny bychom opět měli být dlouhodobě nejvýhodnější nebo jednou z nejvýhodnějších možností na trhu. A bez práce pro zákazníky, kterým změnu opět automaticky zajistíme (pakliže nevybereme současné dodavatele).  

Nyní se snažíme budoucímu nárůstu ceny čelit i tím, že službu otevíráme všem. Čím více nás bude, tím větší vyjednávací cenu budeme mít a dodavatel jistotu obrovského odběru ocení nízkou cenou. Tomu může pomoci každý z nás – nabídněme službu komukoli v okolí. Od prosince 2019 je otevřena všem!

Věděli jste, že: Průměrná spotřeba na 1 odběrné místo ve Skautské energii je 10 MWh. Naši zákazníci tak ročně ušetří v průměru 5300 Kč na každém odběrném místě (v porovnání s alternativními nabídkami na dnešním trhu).