Novinky a návody

Skauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, na jaře překročili hranici 15 tisíc odběrných míst

Měsíčně až 500 nových uživatelů a dohromady již 15 000 odběrných míst má Skautská energie, společný systém pro odběr elektřiny a plynu, do kterého se mohou přihlásit skauti a skautky, jejich rodiny i známí. Skauti na podzim vysoutěžili nové dodavatele a ceny energií mají fixované na dva roky. Vzhledem k dynamickým pohybům na trhu tak Přečíst si víc oSkauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, na jaře překročili hranici 15 tisíc odběrných míst[…]

Nastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu.

Dodavatelé nastavují zálohy na základě historických dat převzatých od TGI. Nedisponují tedy aktuálními zálohami, které jste měli u společnosti Centropol. Pokud tedy zálohy byly např. vámi individuálně změněny přímo u dodavatele a TGI nemělo takovou informaci, v zálohách od nového dodavatele se tato úprava pravděpodobně neobjeví. Jak postupovat, pokud vám dodavatel nastaví zálohu nepřiměřeně vysokou? Přečíst si víc oNastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu.[…]

Místo TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění!

Junák v roce 2018 v rámci poptávkového výběrového řízení vybral pro spolupráci v následujících letech odborného partnera pro zajištění agendy zprostředkování změny dodavatele energií. Nejvýhodnější nabídku předložila dosavadní partnerská společnost Terra Group Investment (dále jen TGI) a vzhledem k velmi dobré dosavadní spolupráci byla TGI potvrzena. Následně došlo k dohodě s TGI, že formálně bude zprostředkování Přečíst si víc oMísto TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění![…]

bez starostí

Jaké smlouvy za mne Občanům, s. r. o. (resp. TGI) uzavírá?

Podepsáním plné moci (vygenerované ze SkautIsu nebo z obdržené pozvánky) jste předali zprostředkovatelské společnosti Občanům, s. r. o. (resp. Terra Group Investment, a. s.) práva na uzavírání smluv s novými dodavateli energie. Občanům, s. r. o. (resp. TGI) za Vás takto vyřeší byrokracii spojenou se vstupem do projektu a s převodem závazku k jinému dodavateli. Příklady Přečíst si víc oJaké smlouvy za mne Občanům, s. r. o. (resp. TGI) uzavírá?[…]

logo skautské energie

Proč projekt Skautské energie láká zákazníky?

V současné době je již málo nabídek na trhu s energií, které lákají svými cenami a podmínkami zákazníky, kteří si po dlouhou dobu zvykli na nízké ceny. Jednou z aktuálních nabídek pro následující dva roky je projekt Skautské energie. Proč právě tento projekt? Co zákazník na nabídce ocení?  Těmito řádky začíná článek, který odborný portál Přečíst si víc oProč projekt Skautské energie láká zákazníky?[…]

Mimořádné vyúčtování – jak o něj zažádat

V případě, že z nějakého důvodu potřebujete od dodavatele mimořádné vyúčtování, je možné jej získat. Hodí se především pro možnost účtovat náklady na energie u skautských jednotek do dotací. Elektřina – Yello energy U Yello je proces mimořádného vyúčtování nestandardní a obtížnější, nicméně je možný. V případě, že chcete ke konci některého měsíce udělat mimořádné Přečíst si víc oMimořádné vyúčtování – jak o něj zažádat[…]

Poučení o zpracování osobních údajů

V rámci projektu „Skautská energie“ Junák – český skaut, z. s. (Junák) jako správce osobních údajů zpracovává osobní údaje zákazníka, který se zapojil do projektu, a to v rozsahu: jméno, příjmení, datum narození, adresa trvalého bydliště, kontakt telefonický a e-mailový, údaj o současném dodavateli energie a o odběrném místě a výši spotřeby, dále požadovaný způsob úhrady, bankovní Přečíst si víc oPoučení o zpracování osobních údajů[…]

Sviťme (a topme) s hořcem! Vyplatí se to.

V posledním roce plní stránky médií informace o neustálém zdražování cen energií, především elektřiny a plynu. Tomíci mají díky projektu Svítíme s hořcem možnost náklady na energie (ať už v klubovnách nebo v domácnostech) zajímavě snížit nebo alespoň zabránit většímu zdražování. Více informací o službě a o jejím propojení s projektem Skautská energie najdete na Přečíst si víc oSviťme (a topme) s hořcem! Vyplatí se to.[…]

Výsledky výběrového řízení na dodavatele Skautské energie 2019-2020 (+2018 pro nová OM)

V trojkolovém výběrovém řízení jsme soutěžili dodavatele zvlášť na elektřinu a zvlášť na zemní plyn. Zemní plyn Nejlepší nabídku na dodávky zemního plynu a novým dodavatelem pro následující období se stává společnost Armex Energy. Od 1.1.2019 k němu budou přepojeni všichni stávající zákazníci. Odběrná místa nových zákazníků s plánovaným připojením od 1.11.2018 budou již připojována Přečíst si víc oVýsledky výběrového řízení na dodavatele Skautské energie 2019-2020 (+2018 pro nová OM)[…]