Novinky a návody

Nastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu.

Dodavatelé nastavují zálohy na základě historických dat převzatých od TGI. Nedisponují tedy aktuálními zálohami, které jste měli u společnosti Centropol. Pokud tedy zálohy byly např. vámi individuálně změněny přímo u dodavatele a TGI nemělo takovou informaci, v zálohách od nového dodavatele se tato úprava pravděpodobně neobjeví. Jak postupovat, pokud vám dodavatel nastaví zálohu nepřiměřeně vysokou? Přečíst si víc oNastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu.[…]

Vyúčtování od Centropolu nemusí být vždy správně

V průběhu ledna obdrží všichni zákazníci, kteří byli u Skautské energie v minulém období, zúčtovací fakturu od Centropolu. Centropol skončil dodávky k 31.12. a bylo možné využít svého práva a poslat samoodečet k 31.12., podle kterého pak dodavatel měl provést závěrečné vyúčtování. V případě, že zákazník svého práva nevyužil, Centropol provádí zúčtování odhadem spotřeby. Setkali Přečíst si víc oVyúčtování od Centropolu nemusí být vždy správně[…]

Připojení k Yello proběhlo u řady zákazníků později, ale problém by to být neměl

Vzhledem k enormímu zájmu o změnu dodavatele a k pochybením na straně Yello došlo u řady našich zákazníků k stavu, kdy v první polovině ledna nebyl ještě dodavatel zapsán u distributora. To vyvolávalo reakce distributorů, kteří upozorňovali zákazníky o povinnosti narovnat bezsmluvní vztah. TGI spolu s dodavatelem problémy řešili a na všech místech by již Přečíst si víc oPřipojení k Yello proběhlo u řady zákazníků později, ale problém by to být neměl[…]

Yello zasílá předpisy úhrad později, než jsme ohlásili

Dodavatel elektřiny Yello Energy nastavil praxi, se kterou jsme nepočítali. Původně jsme informovali o tom, že dodavatelé zašlou předpisy plateb do 2 týdnů od zahájení dodávek, tedy u většiny našich zákazníků do poloviny ledna 2019. V případě Yello je praxe ale jiná a dodavatel předpisy plateb pošle až na konci ledna nebo na začátku února Přečíst si víc oYello zasílá předpisy úhrad později, než jsme ohlásili[…]

Místo TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění!

Junák v roce 2018 v rámci poptávkového výběrového řízení vybral pro spolupráci v následujících letech odborného partnera pro zajištění agendy zprostředkování změny dodavatele energií. Nejvýhodnější nabídku předložila dosavadní partnerská společnost Terra Group Investment (dále jen TGI) a vzhledem k velmi dobré dosavadní spolupráci byla TGI potvrzena. Následně došlo k dohodě s TGI, že formálně bude zprostředkování Přečíst si víc oMísto TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění![…]

bez starostí

Jaké smlouvy za mne Občanům, s. r. o. (resp. TGI) uzavírá?

Podepsáním plné moci jste předali zprostředkovatelské společnosti Občanům, s. r. o. (resp. Terra Group Investment, a. s.) práva na uzavírání smluv s novými dodavateli energie. Občanům, s. r. o. (resp. TGI) za Vás takto vyřeší byrokracii spojenou se vstupem do projektu a s převodem závazku k jinému dodavateli. Příklady smluv, které za Vás Občanům, s. Přečíst si víc oJaké smlouvy za mne Občanům, s. r. o. (resp. TGI) uzavírá?[…]

logo skautské energie

Proč projekt Skautské energie láká zákazníky?

V současné době je již málo nabídek na trhu s energií, které lákají svými cenami a podmínkami zákazníky, kteří si po dlouhou dobu zvykli na nízké ceny. Jednou z aktuálních nabídek pro následující dva roky je projekt Skautské energie. Proč právě tento projekt? Co zákazník na nabídce ocení?  Těmito řádky začíná článek, který odborný portál Přečíst si víc oProč projekt Skautské energie láká zákazníky?[…]

Skauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, v létě překročili hranici 10 tisíc odběrných míst

Měsíčně až 500 nových uživatelů a dohromady již 10 000 odběrných míst má Skautská energie, společný systém pro odběr elektřiny a plynu, do kterého se mohou přihlásit skauti a skautky, jejich rodiny i známí. Skauti nedávno vysoutěžili nové dodavatele a ceny energií budou fixovat na dva roky. Vzhledem k dynamickým pohybům na trhu tak mohou Přečíst si víc oSkauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, v létě překročili hranici 10 tisíc odběrných míst[…]

Poučení o zpracování osobních údajů

V rámci projektu „Skautská energie“ Junák – český skaut, z. s. (Junák) jako správce osobních údajů zpracovává osobní údaje zákazníka, který se zapojil do projektu, a to v rozsahu: jméno, příjmení, datum narození, adresa trvalého bydliště, kontakt telefonický a e-mailový, údaj o současném dodavateli energie a o odběrném místě a výši spotřeby, dále požadovaný způsob úhrady, bankovní Přečíst si víc oPoučení o zpracování osobních údajů[…]

Výsledky výběrového řízení na dodavatele Skautské energie 2019-2020 (+2018 pro nová OM)

V trojkolovém výběrovém řízení jsme soutěžili dodavatele zvlášť na elektřinu a zvlášť na zemní plyn. Zemní plyn Nejlepší nabídku na dodávky zemního plynu a novým dodavatelem pro následující období se stává společnost Armex Energy. Od 1.1.2019 k němu budou přepojeni všichni stávající zákazníci. Odběrná místa nových zákazníků s plánovaným připojením od 1.11.2018 budou již připojována Přečíst si víc oVýsledky výběrového řízení na dodavatele Skautské energie 2019-2020 (+2018 pro nová OM)[…]