Novinky a návody

logo skautské energie

Skautská energie slaví úspěch. Za rok zdvojnásobila počet zákazníků na 20 tisíc.

Skautská energie, úspěšný projekt společného nákupu elektřiny a zemního plynu, se nově otevírá veřejnosti. Každý tak může získat jedny z nejvýhodnějších cen na trhu, dlouhodobý servis v podobě pravidelných soutěží dodavatelů, kompletní převod zdarma a navíc dobrý pocit z podpodry skautské organizace. Ukazuje se, že tento mix je atraktivní pro stále více lidí.   Skautům se Přečíst si víc oSkautská energie slaví úspěch. Za rok zdvojnásobila počet zákazníků na 20 tisíc.[…]

Aktuální ceny na trhu energií – Skautská energie je velmi levná. Chystáme výběrové řízení na nové dodavatele.

Poslední výběrové řízení v době vysokého zdražování cen energií před rokem se z dnešního pohledu velmi povedlo. I přes tehdejší zvýšení cen máme nyní oproti konkurenci velmi dobré podmínky.  Především v elektřině je naše cena vysoutěžená až do konce roku 2020 bezkonkurenční a výhodnost se stále zvyšuje. Např. v nejběžnějším tarifu pro domácnosti stojí 1 Přečíst si víc oAktuální ceny na trhu energií – Skautská energie je velmi levná. Chystáme výběrové řízení na nové dodavatele.[…]

Skautská energie se otevírá všem. Nabídněte ji i vy svému blízkému okolí.

I díky vašemu zapojení a zapojení vašeho okolí vyrostla již natolik, že nyní po pěti letech od spuštění otevíráme službu Skautské energie všem bez ohledu na členství ve skautské organizaci.  Na začátku byla snaha snížit náklady v našich skautských klubovnách. Rozšíření jako členský benefit pro členy organizace a jejich okolí fungovalo velmi dobře – plnilo Přečíst si víc oSkautská energie se otevírá všem. Nabídněte ji i vy svému blízkému okolí.[…]

Skauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, na jaře překročili hranici 15 tisíc odběrných míst

Měsíčně až 500 nových uživatelů a dohromady již 15 000 odběrných míst má Skautská energie, společný systém pro odběr elektřiny a plynu, do kterého se mohou přihlásit skauti a skautky, jejich rodiny i známí. Skauti na podzim vysoutěžili nové dodavatele a ceny energií mají fixované na dva roky. Vzhledem k dynamickým pohybům na trhu tak Přečíst si víc oSkauti mají se svou sítí odběratelů elektřiny a plynu úspěch, na jaře překročili hranici 15 tisíc odběrných míst[…]

Nastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu.

Dodavatelé nastavují zálohy na základě historických dat převzatých od TGI. Nedisponují tedy aktuálními zálohami, které jste měli u společnosti Centropol. Pokud tedy zálohy byly např. vámi individuálně změněny přímo u dodavatele a TGI nemělo takovou informaci, v zálohách od nového dodavatele se tato úprava pravděpodobně neobjeví. Jak postupovat, pokud vám dodavatel nastaví zálohu nepřiměřeně vysokou? Přečíst si víc oNastavil vám dodavatel nepřiměřeně vysoké zálohy? Vyžádejte si úpravu.[…]

Místo TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění!

Junák v roce 2018 v rámci poptávkového výběrového řízení vybral pro spolupráci v následujících letech odborného partnera pro zajištění agendy zprostředkování změny dodavatele energií. Nejvýhodnější nabídku předložila dosavadní partnerská společnost Terra Group Investment (dále jen TGI) a vzhledem k velmi dobré dosavadní spolupráci byla TGI potvrzena. Následně došlo k dohodě s TGI, že formálně bude zprostředkování Přečíst si víc oMísto TGI teď budeme jednat se společností Občanům, s.r.o. Pro nás se ale nic nezmění![…]

bez starostí

Jaké smlouvy za mne Občanům, s. r. o. (resp. TGI) uzavírá?

Podepsáním plné moci (vygenerované ze SkautIsu nebo z obdržené pozvánky) jste předali zprostředkovatelské společnosti Občanům, s. r. o. (resp. Terra Group Investment, a. s.) práva na uzavírání smluv s novými dodavateli energie. Občanům, s. r. o. (resp. TGI) za Vás takto vyřeší byrokracii spojenou se vstupem do projektu a s převodem závazku k jinému dodavateli. Příklady Přečíst si víc oJaké smlouvy za mne Občanům, s. r. o. (resp. TGI) uzavírá?[…]

logo skautské energie

Proč projekt Skautské energie láká zákazníky?

V současné době je již málo nabídek na trhu s energií, které lákají svými cenami a podmínkami zákazníky, kteří si po dlouhou dobu zvykli na nízké ceny. Jednou z aktuálních nabídek pro následující dva roky je projekt Skautské energie. Proč právě tento projekt? Co zákazník na nabídce ocení?  Těmito řádky začíná článek, který odborný portál Přečíst si víc oProč projekt Skautské energie láká zákazníky?[…]

Mimořádné vyúčtování – jak o něj zažádat

V případě, že z nějakého důvodu potřebujete od dodavatele mimořádné vyúčtování, je možné jej získat. Hodí se především pro možnost účtovat náklady na energie u skautských jednotek do dotací. Elektřina – Yello energy U Yello je proces mimořádného vyúčtování nestandardní a obtížnější, nicméně je možný. V případě, že chcete ke konci některého měsíce udělat mimořádné Přečíst si víc oMimořádné vyúčtování – jak o něj zažádat[…]