Ušetřete se Skautskou energií v době ekonomické recese

29. dubna 2020

Až o 40 % nižší ceny energií oproti standardním velkým dodavatelům. S takovou nabídkou přichází za českými domácnostmi, malými firmami a obcemi neobvyklý zprostředkovatel – Junák – český skaut. Pod značkou Skautská energie poskytuje jedny z bezkonkurenčně nejvýhodnějších dodávek elektřiny a plynu již na 24 000 odběrných míst a jeho tržní podíl mezi maloodběrateli patří v roce 2020 mezi nejrychleji rostoucí. Ze získaných prostředků pak financuje vydávání časopisů svým členům, podporu vzdělávání vedoucích a rozvoj informačních technologií ve skautingu. V budoucnu plánuje podporovat stavby a opravy kluboven. 

Průměrná úspora 1 500,- až 10 000,- ročně na domácnost

Trh s energiemi se mění a čím dál více českých zákazníků na něm objevuje výhody menších hráčů. Rozhodujícím faktorem pro změnu dodavatele energií je přitom podle průzkumů cena. “Cílem Skautské energie je poskytnout lidem elektřinu a plyn za nejnižší možné ceny, což pro řadu našich odběratelů znamená až o 40 % nižší roční náklady oproti dřívějšku. Majitel malého bytu tak může ušetřit průměrně 1 500,- Kč ročně, majitel rodinného domu 10 000,- Kč ročně,” uvádí ředitel projektu Tomáš Slavík. Citelné úspory slibuje Skautská energie i obcím a malým firmám, těch se do její sítě zapojily již stovky. “Vydělané peníze pak investujeme na rozvoj skautských oddílů. I to dodává Skautské energii na atraktivitě – vnímáme, že lidé svými výdaji raději podpoří smysluplný záměr, než neosobní korporaci,” vysvětluje.

Lepší tarif na jedno kliknutí

Nárůst odběratelů Skautské energie podporuje i snadná dostupnost služby. Přesnou částku, kterou má šanci uspořit, si může každá domácnost, firma i obec spočítat na speciální online kalkulačce. 

Pak stačí vyplněný kontakt na webu projektu a jeden výtisk smlouvy se stávajícím dodavatelem spolu s vyúčtováním. “O vše ostatní se postaráme za naše zákazníky. Online komunikace nám umožňuje zařídit změnu dodavatele snadno a bez zbytečné administrativy,” vysvětluje Tomáš Slavík. “Díky rychle rostoucímu počtu zapojených subjektů můžeme do budoucna očekávat stále výhodnější tarify pro všechny,” dodává s tím, že ceny jsou vždy fixní a garantované na dva roky dopředu.

Obnovitelné zdroje: zelené a moderní

Letošní novinkou Skautské energie je nabídka elektřiny ze 100% z obnovitelných zdrojů. Každý zákazník se může rozhodnout, zda preferuje standardní elektřinu nebo tu, u které obdrží certifikát původu. Cena zelené skautské elektřiny bude jen o cca 3 % vyšší.
“Jsme organizace založená na blízkém vztahu k přírodě a věříme, že možnost volby alternativních zdrojů uvítá velká část našich odběratelů,” říká Tomáš Slavík.

Ušetřete & pomáhejte dobré věci

Za každou megawatthodinu odebranou zákazníky Skautské energie získává Junák – český skaut od dodavatele 25,- Kč. Díky nim se skautům daří financovat řadu prospěšných projektů a zajišťovat růst organizace. Už více než 69 000 dětí a mladých lidí tak může zažít dobrodružství, osobní rozvoj a vyrůstat ve skautu. 

„U Skautské energie jsem našel jedinečný způsob, jak získat výhodnou cenu za elektřinu a zároveň podpořit organizaci, které důvěřuji,“ vysvětluje svou motivaci jeden ze zákazníků Roman Sedlák. Jeho slova potvrzuje i mnoho dalších. Tradiční skautské hodnoty jako hospodárnost nebo společenský přínos tak pro tisíce odběratelů tvoří záruku, že jejich výdaje za energii podpoří dětskou organizaci s posláním zanechávat okolní svět lepší.

Férové podmínky & inspirace pro ostatní

„Pokaždé, když rozsvítím, vím, že pomáhám organizaci, která je mi blízká,“ uvádí další ze zákazníků Skautské energie Pavel Kozák. Stejně jako on uvažují i tisíce dalších. Prospěšných projektů bude navíc moci být od roku 2021 realizováno ještě více. Novým dodavatelem se totiž stává společnost Kolibřík energie, která jako jediná na trhu má zároveň statut sociálního podniku. Většinu svého zisku poskytuje na občansky prospěšné projekty, čímž se otevírá další cesta k podpoře skautingu. 

“Propojením skautských hodnot s tímto unikátním dodavatelem chceme dokázat, že podnikat s energiemi je možné férově a přátelsky. Jsme rádi, že v době očekávané ekonomické recese můžeme tisícům zákazníků pomoci šetřit,“ uzavírá Tomáš Slavík.

Ceny vyjednané na další období tak zůstávají i nadále jedny z nejlepších na trhu. 

Chcete s námi každý měsíc ušetřit?

Mohlo by vás ještě zajímat

Skautská energie dočasně pozastavuje příjem odběrných míst

Skautská energie dočasně pozastavuje příjem odběrných míst

Vzhledem k aktuální mimořádné situaci na trhu s energiemi jsme se rozhodli od 11. 9. 2021 dočasně zastavit příliv nových odběrných míst.

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

Sepsali jsme pro vás  odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se zákazníci obracejí na naše zákaznické centrum. 

Jak se připravit na změnu dodavatele

Jak se připravit na změnu dodavatele

K 1. 1. 2021 se dodavatelem všech zákazníků Skautské energie nově stává společnost Kolibřík energie. Bude dodávat elektřinu i plyn. V souvislosti s hromadnou změnou je potřeba udělat několik opatření na straně jednotlivých zákazníků.