Skautská energie změnila trh energií. 
Oficiální srovnání potvrzují, že dlouhodobě drží ceny hluboko pod nejvýznamnějšími dodavateli

Nezávislý srovnávač cen energií TZB-info zpracoval historická data o cenách elektřiny a plynu od nejvýznamnějších dodavatelů na českém trhu. Tedy od těch, jejichž zákazníky je valná většina českých domácností a firem. Skautská energie ze srovnání vychází opět bezkonkurenčně nejlevněji. 

Ceny plynu i elektřiny se dlouhodobě pohybují oproti ostatním srovnávaným hráčům v průměru na dvou třetinách jejich ceny. Úspora pro zapojené domácnosti a firmy je tedy významná. 

porovnání ročních nákladů na plyn (průměrná rodina topící plynem, spotřeba 20 MWh) u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie

Za cenovým rozdílem stojí férový přístup k zákazníkům, pravidelná aktualizace cen a také sílící zákaznická komunita. Skautskou energii využívá již na 25 000 odběrných míst a jejich počet stále roste.

Cenový rozdíl až 46 % 

Výsledky potvrzují výjimečné postavení Skautské energie na českém trhu. Její nabídka se oproti ostatním srovnávaným dodavatelům ukazuje jako nejvýhodnější jak krátkodobě (ve vybraných obdobích se její ceny dostávají až skoro na 50 % oproti nejsilnějším hráčům), tak dlouhodobě. „Naše ceny vždy vycházejí z reálné situace na trhu. Nechceme uměle šroubovat tarify na maximum. Náš záměr je dostat energii k lidem za férových podmínek,“ říká Tomáš Slavík, ředitel projektu. Zisky z něj pak putují na podporu a rozvoj českého skautingu. „Lidé u nás ušetří a navíc přispívají na dobrou věc. Naši smluvní dodavatelé finančně podporují například obnovu kluboven, výstavbu online informačního systému nebo vydávání skautských časopisů,“ dodává.

porovnání ročních nákladů na elektřinu (průměrná domácnost topící elektřinou se spotřebou 1 MWh v VT a 9 MWh v NT) u 4 vybraných dodavatelů za celou dobu existence Skautské energie

I v obdobích mírného růstu cen zůstává Skautská energie výrazně nejlevnější

Grafy vytvořené srovnávačem TZB-info ukazují křivku cen Skautské energie hluboko pod cenovou hladinou ostatních srovnávaných subjektů. A to i v obdobích, kdy situace na trhu přiměla Skautskou energii ke zdražení. Stejný stoupající trend totiž v tu chvíli můžeme vidět i u ostatních dodavatelů. Z relativního srovnání tak nabídka Skautská energie vychází mezi ostatními uvedenými dodavateli již 6 let jako nejvýhodnější. Její zákazníci se mohou spolehnout, že aniž by pro sebe každé dva roky znovu sami hledali nejvýhodnější řešení, Skautská energie je jeho zárukou. 

U Skautské energie ušetří domácnosti tisíce Kč ročně. Ke změně dodavatele přitom stačí jeden podpis

Přejít ke Skautské energii může přinést úsporu mnoha tisíc korun ročně. V případě rodinného domu je to průměrně 13 000 Kč, u bytu 3+1 kolem 9 000 Kč. Řada lidí přitom paradoxně přechod k výhodnějšímu dodavateli odkládá i několik let. V realitě pak bývají překvapeni, jak snadné je změnu udělat. U Skautské energie stačí vyplnění jednoho elektronického formuláře a o vše ostatní se postará servisní oddělení.

Skautská energie je na trhu ojedinělým hráčem

Čísla vzešlá z cenového srovnání mluví jasně. Ukazují, že i projekt vybudovaný neziskovou organizací může konkurovat nejsilnějším subjektům na trhu. Přitom dokáže přinášet českým domácnostem významnou každodenní úsporu a zároveň transparentně podporovat smysluplné aktivity. 

Chcete s námi každý měsíc ušetřit?

Mohlo by vás ještě zajímat

Skautská energie v kostce

Skautská energie v kostce

Zájem o skauting je v Česku dlouhodobě velmi vysoký. Za posledních deset let vzrostl počet skautek a skautů o polovinu a Junák – český skaut, největší výchovná organizace pro děti a mládež v zemi, se tak stal jednou z nejrychleji rostoucích národních skautských organizací v Evropě i na světě.

Co znamená “zelená” elektřina?

Co znamená “zelená” elektřina?

Pro někoho smysluplná podpora udržitelnosti, pro jiného marketingový tah. Jak je to doopravdy se “zelenou” elektřinou a má smysl si za ni připlatit? Odpověď není jednoznačná, proto vám nabízíme článek, který vám může pomoci udělat si vlastní názor.

Podnikání pod skautskou lilií

Podnikání pod skautskou lilií

Když se lidé vydávají na neprošlapanou cestu, potřebují odvahu. Až s odstupem času pak zjistí, zda se rozhodli správně a má smysl jít dál. Podobně se zrodila i Skautská energie.