Skautská energie připravuje řešení pro zákazníky na období od roku 2023

20. května 2022

aktualizace: výběrové řízení bylo úspěšně dokončeno. Nyní připravujeme informace pro zákazníky. Do konce června budou poskyntuty prostřednictvím e-mailu a tohoto webu.

Vážení zákazníci Skautské energie, 

po celou dobu letošního roku pečlivě monitorujeme situaci na trhu energií. Bohužel se nevyvíjí tak, jak jsme si na podzim při řešení tehdejší krize po pádu předchozího dodavatele přáli. Válku v Evropě nikdo nečekal a změnila mnohé. Místo uklidnění energetického trhu se situace soustavně ještě více dramatizuje a komplikuje.

Dodavatelé většinou ukončili akviziční snahy (tedy nemají zájem o nové zákazníky) a soustředí se na zvládnutí situace, která je pro ně velmi obtížná. Nikdo nyní neví, zda bude možné zajistit dostatek plynu, mění se regulatorní požadavky na množství bezpečnostních zásob, obrovský růst cen komodit způsobil i obrovské požadavky na financování dodavatelů. Běžný scénář, kdy v létě ceny klesají a je výhodné nakupovat na další období, se letos nenaplnil, ceny jsou velmi vysoko a dále stoupají. 

Nyní tedy již nelze očekávat návrat k nízkým cenám, na které jsme byli do minulého roku zvyklí. Vzhledem k vysoké nestabilitě trhu není dobrou volbou spotový produkt s proměnlivou cenou dle burzy. Je však otázkou, zda se nám podaří zajistit produkt s fixní cenou, protože pro dodavatele je nyní obtížné cokoli dlouhodobě garantovat. Variantou může být řešení, které zákazníkům zajistí běžně nedostupné produkty dodavatelů (tedy dnes výhodnější základní ceníky, které nejsou dostupné novým zákazníkům). 

Uvědomujeme si, že se změnilo i očekávání a priority našich zákazníků a neplánujeme výběr řešení na další období primárně podle nejnižší ceny. Nejdůležitější hodnotou dneška je stabilita - tedy zajistit zákazníkům řešení u silného subjektu tak, aby byla minimalizována pravděpodobnost opakování scénáře s pádem k dodavateli poslední instance a zároveň aby bylo zajištěno pohodlné řešení k případné změně dodavatele, pokud bude nutná. V tuto chvíli probíhá výběrové řízení - oslovili jsme vybrané dodavatele a diskutujeme s nimi řešení, která přicházejí v úvahu. Zvažovaným řešením je i setrvání u stávajících dodavatelů s prodloužením smluv.  

Naším cílem je zajistit pro všechny naše zákazníky nabídku řešení dodávek elektřiny i plynu pro následující roky. Bude na každém, zda se rozhodne nabídku využít. Možné řešení chceme představit nejpozději do konce července 2022. Věříme, že se podaří nabídky od dodavatelů získat a že zákazníci budou mít jistotu stabilních dodávek energií i do budoucna za rozumné ceny. 

Děkujeme za vaši důvěru, pracujeme na tom, abychom ji nezklamali. 

Tomáš Slavík, ředitel Skautské energie

Mohlo by vás ještě zajímat

MND nabízí zákazníkům Skautské energie změnu produktu. Změna může být výhodná, ale ne pro každého

MND nabízí zákazníkům Skautské energie změnu produktu. Změna může být výhodná, ale ne pro každého

Poslední dny opět rozesílá dodavatel MND většině svých zákazníků (včetně klientů Skautské energie) e-maily s nabídkami nových smluv a ceníků. Jak se v nich vyznat a je výhodné nabídku využít?

Šetřete energiemi levněji. Získejte dotaci až 150 tisíc Kč např. na zateplení domu nebo výměnu oken

Šetřete energiemi levněji. Získejte dotaci až 150 tisíc Kč např. na zateplení domu nebo výměnu oken

Máte nízký příjem a chcete zlepšit energetickou účinnost svého domova? Nový program Nová zelená úsporám Light nabízí možnost získat dotace na drobné úpravy, které vám pomohou snížit náklady na energie. Navíc, můžete se ucházet i zpětně, pokud jste již provedli některá z těchto opatření. Přečtěte si, jak to funguje.

LitFin brzy zahájí vymáhání náhrady způsobené škody. Máte vše v pořádku doloženo?

LitFin brzy zahájí vymáhání náhrady způsobené škody. Máte vše v pořádku doloženo?

Žádáme zákazníky přihlášené u LitFinu o brzké nahrání všech požadovaných dokumentů. Informace o tom, co je třeba dodat k jakému odběrnému místu byly všem registrovaným rozeslány 8. března.