Skautská energie odmítá tvrzení jednatele dodavatele Kolibřík Energie

Dnes se v Lidových novinách objevila vyjádření majitele skupiny Armex a její dceřiné společnosti Kolibřík Energie pana Hynka Sagana, která považujeme za nepravdivá.

V rozhovoru s podtitulkem “Dodavatel energií Armex Energy chce nalákat nové zákazníky. Na společnost přitom míří stížnosti kvůli krachu dceřiné firmy Kolibřík Energie i nedodržení fixací cen” mimo jiné uvádí: “Chtěl jsem Skautskou energii u nás za každou cenu udržet, zabránit tomu, aby spotřebitelé spadli do DPI, kde jsou ceny ještě mnohonásobně vyšší, než jsme nabízeli v Armexu. Ale nepovedlo se,“ tvrdí mj. Sagan.

Jak budeme reagovat?

Naší snahou je do konce listopadu dosáhnout s dodavatelem mimosoudní dohody, která by alespoň částečně kompenzovala škody zákazníkům způsobené nedodržením smluv ze strany dodavatele Kolibřík Energie. Zda se to podaří, nevíme. Pokládáme to ale nadále za pro zákazníky potenciálně lepší řešení s alespoň nějakým jistým výsledkem. V případě neúspěchu jednání připravujeme pro zákazníky nabídku jiného řešení, které by poskytlo ochranu jejich poškozených práv pravděpodobně soudní cestou. Jednotliví zákazníci samozřejmě mají plné právo postupovat samostatně, tedy například i žalovat individuálně, a to i v případě, že my dosáhneme s dodavatelem dohody. Ta bude závazná jen pro ty zákazníky, kteří se k ní rozhodou připojit.

Na vyjádření majitele Armexu, které považujeme za v podstatných částech nepravdivé, budeme veřejně reagovat v nejbližších dnech.

AKTUALIZACE: Dodavatel si vyžádal na jednání o mimosoudmím vyrovnání čas ještě do 10.12.

Mohlo by vás ještě zajímat

Rozšiřujeme nabídku pro podnikatele, firmy a organizace u MND. Zatím na dodávky plynu.

Rozšiřujeme nabídku pro podnikatele, firmy a organizace u MND. Zatím na dodávky plynu.

Subjekty s IČO dosud nemohly využít nabídku MND, to se nyní u plynu mění.

Nabídka Pražské plynárenské pro nové zákazníky skončila. Všem přihlášeným byly zaslány smlouvy.

Nabídka Pražské plynárenské pro nové zákazníky skončila. Všem přihlášeným byly zaslány smlouvy.

Nabídka Pražské plynárenské je pro nové zákazníky od 16.11. pozastavena.

Skautská energie pokračuje. Představila nové nabídky na rok 2022

Skautská energie pokračuje. Představila nové nabídky na rok 2022

Všichni zákazníci Skautské energie i každý nový zájemce má nyní možnost využít jednu z tří nových nabídek řešení na rok 2022.