Skautská energie odmítá tvrzení jednatele dodavatele Kolibřík Energie

Dnes se v Lidových novinách objevila vyjádření majitele skupiny Armex a její dceřiné společnosti Kolibřík Energie pana Hynka Sagana, která považujeme za nepravdivá.

V rozhovoru s podtitulkem “Dodavatel energií Armex Energy chce nalákat nové zákazníky. Na společnost přitom míří stížnosti kvůli krachu dceřiné firmy Kolibřík Energie i nedodržení fixací cen” mimo jiné uvádí: “Chtěl jsem Skautskou energii u nás za každou cenu udržet, zabránit tomu, aby spotřebitelé spadli do DPI, kde jsou ceny ještě mnohonásobně vyšší, než jsme nabízeli v Armexu. Ale nepovedlo se,“ tvrdí mj. Sagan.

Jak budeme reagovat?

Naší snahou je do konce listopadu dosáhnout s dodavatelem mimosoudní dohody, která by alespoň částečně kompenzovala škody zákazníkům způsobené nedodržením smluv ze strany dodavatele Kolibřík Energie. Zda se to podaří, nevíme. Pokládáme to ale nadále za pro zákazníky potenciálně lepší řešení s alespoň nějakým jistým výsledkem. V případě neúspěchu jednání připravujeme pro zákazníky nabídku jiného řešení, které by poskytlo ochranu jejich poškozených práv pravděpodobně soudní cestou. Jednotliví zákazníci samozřejmě mají plné právo postupovat samostatně, tedy například i žalovat individuálně, a to i v případě, že my dosáhneme s dodavatelem dohody. Ta bude závazná jen pro ty zákazníky, kteří se k ní rozhodou připojit.

Na vyjádření majitele Armexu, které považujeme za v podstatných částech nepravdivé, budeme veřejně reagovat v nejbližších dnech.

AKTUALIZACE: Dodavatel si vyžádal na jednání o mimosoudmím vyrovnání čas ještě do 10.12.

Mohlo by vás ještě zajímat

Vláda zakázala nové nabízení spotových tarifů. Stávající smlouvy platí a jsou nejvýhodnějším řešením pro rok 2023.

Vláda zakázala nové nabízení spotových tarifů. Stávající smlouvy platí a jsou nejvýhodnějším řešením pro rok 2023.

Od 1. 1. 2023 již není možné nabízet tzv. spotové tarify běžným domácnostem. Vláda svým nařízením zakázala novým zájemcům nabízet produkt, který má minimálně v období zastropovaných cen nejlepší šanci zajistit lidem levnější náklady na energie. Stávající smlouvy zůstávají platné.

K 31. 12. 2022 doporučujeme (skoro) všem provést samoodečet a zajistit si řádné nebo mimořádné vyúčtování. Jak na to?

K 31. 12. 2022 doporučujeme (skoro) všem provést samoodečet a zajistit si řádné nebo mimořádné vyúčtování. Jak na to?

Ať už se účestníte procesu zajištění náhrady škody skrze LitFin, nebo ne, doporučujeme, abyste ke konci roku nahlásili distribuci stav vašeho měřidla samoodečtem.

Zákazníci Pražské plynárenské musí brzy změnit dodavatele. Převod k CENTROPOL ENERGY zahájen. 

Zákazníci Pražské plynárenské musí brzy změnit dodavatele. Převod k CENTROPOL ENERGY zahájen. 

Vyplnění nové smlouvy je potřeba učinit co nejdříve, aby se převod k 1. 1. v pořádku stihl. Žádáme zákazníky o součinnost.