Skautská energie odmítá tvrzení jednatele dodavatele Kolibřík Energie

Dnes se v Lidových novinách objevila vyjádření majitele skupiny Armex a její dceřiné společnosti Kolibřík Energie pana Hynka Sagana, která považujeme za nepravdivá.

V rozhovoru s podtitulkem “Dodavatel energií Armex Energy chce nalákat nové zákazníky. Na společnost přitom míří stížnosti kvůli krachu dceřiné firmy Kolibřík Energie i nedodržení fixací cen” mimo jiné uvádí: “Chtěl jsem Skautskou energii u nás za každou cenu udržet, zabránit tomu, aby spotřebitelé spadli do DPI, kde jsou ceny ještě mnohonásobně vyšší, než jsme nabízeli v Armexu. Ale nepovedlo se,“ tvrdí mj. Sagan.

Jak budeme reagovat?

Naší snahou je do konce listopadu dosáhnout s dodavatelem mimosoudní dohody, která by alespoň částečně kompenzovala škody zákazníkům způsobené nedodržením smluv ze strany dodavatele Kolibřík Energie. Zda se to podaří, nevíme. Pokládáme to ale nadále za pro zákazníky potenciálně lepší řešení s alespoň nějakým jistým výsledkem. V případě neúspěchu jednání připravujeme pro zákazníky nabídku jiného řešení, které by poskytlo ochranu jejich poškozených práv pravděpodobně soudní cestou. Jednotliví zákazníci samozřejmě mají plné právo postupovat samostatně, tedy například i žalovat individuálně, a to i v případě, že my dosáhneme s dodavatelem dohody. Ta bude závazná jen pro ty zákazníky, kteří se k ní rozhodou připojit.

Na vyjádření majitele Armexu, které považujeme za v podstatných částech nepravdivé, budeme veřejně reagovat v nejbližších dnech.

AKTUALIZACE: Dodavatel si vyžádal na jednání o mimosoudmím vyrovnání čas ještě do 10.12.

Mohlo by vás ještě zajímat

Skautská energie připravuje řešení pro zákazníky na období od roku 2023

Skautská energie připravuje řešení pro zákazníky na období od roku 2023

V tuto chvíli probíhá výběrové řízení - oslovili jsme vybrané dodavatele a diskutujeme s nimi řešení, která přicházejí v úvahu. Zvažovaným řešením je i setrvání u stávajících dodavatelů s prodloužením smluv. Cílem je zajistit pro všechny naše zákazníky nabídku řešení dodávek elektřiny i plynu pro následující roky. Bude na každém, zda se rozhodne nabídku využít.

Přistupujeme k hromadnému vymáhání pohledávky u Kolibřík Energie

Přistupujeme k hromadnému vymáhání pohledávky u Kolibřík Energie

Zajistili jsme řešení společného postupu vymáhání škod po dodavateli Kolibřík Energie, který zastavením dodávek porušil smlouvy se zákazníky. Nyní se můžete každý bývalý zákazník Kolibřík Energie připojit k hromadnému vymáhání pohledávky.

Kolibřík Energie / ARMEX popisuje zákazníkům svoji verzi příběhu. Ta ale není pravdivá

Kolibřík Energie / ARMEX popisuje zákazníkům svoji verzi příběhu. Ta ale není pravdivá

V týdnu od 10. ledna rozeslala Kolibřík Energie, dřívější dodavatel Skautské energie a dceřiná společnost ARMEX ENERGY a.s. opět svoji verzi příběhu, jak došlo k ukončení dodávek zákazníků Skautské energie. Příběh, jak jej Kolibřík Energie popisuje, zamlčuje různé skutečnosti a obsahuje nepravdy.