Skautská energie - manuál pro zájemce

Vážení přátelé,

děkujeme za váš zájem o Skautskou energii. Připravili jsme pro vás podrobný popis toho, jak projekt Skautská energie funguje a jak se k němu můžete přidat.

Další informace najdete na naši stránce Často kladené dotazy.

Držíme nízké ceny energií, jsme projektem pro širokou veřejnost

Junák – český skaut již více než šest let provozuje projekt Skautská energie. Cílem tohoto projektu je zajistit všem zákazníkům dlouhodobě nízké ceny energií.

Od konce roku 2019 se Skautská energie otevřela veřejnosti a zapojit se mohou všichni - domácnosti, firmy, úřady, školy, sdružení vlastníků jednotek, organizace apod.

Společnost Občanům s.r.o. pro Skautskou energii spravuje vaši žádost o změnu, smlouvu, i všechny vaše dotazy po přihlášení.

Administraci projektu Skautská energie zajišťuje společnost Občanům s.r.o., která zdarma zajistí změnu Vašeho dodavatele.

Společnost Občanům, s.r.o. provozuje také call centrum, které pomůže zodpovědět Vaše dotazy, vyřešit Vaše požadavky a případné reklamace.

Jednou za dva roky se pravidelně koná výběrové řízení na dodavatele elektřiny a plynu. Smlouvy jsou na dobu určitou a jejich délka je shodná s dvouletým obdobím, po které mají zákazníci vítězné ceny fixovány.

Smlouvy budete mít uzavřeny přímo s dodavateli. Jejich vzor najdete na stránce Skautská energie v kostce

Měníme všem dodavatele na vítěze výběrového řízení - Kolibřík energie

Současným dodavatelem plynu i elektřiny je společnost Kolibřík Energie. Ceny od tohoto dodavatele máme garantovány do konce roku 2022.

Každý, kdo se k projektu Skautská energie připojí, bude mít smlouvu na dobu určitou do konce roku 2022. V létě 2022 pak proběhne nové výběrové řízení a k vítězi za nových podmínek pak budou převedeni všichni zákazníci, pokud se nerozhodnou ze Skautské energie vystoupit odvoláním plné moci.

Ceník i kalkulačku ceny naleznete na webu Skautské energie

Stávající ceník do konce roku 2020 i nový ceník pro roky 2021 a 2022 naleznete na stránce Ceník a kalkulačka.

Na našich stránkách naleznete také kalkulačku, do které stačí doplnit informace o Vašem odběrném místě (sazbu, spotřebu ve vysokém a nízkém tarifu, případně region a velikost hlavního jističe pro výpočet distribuce energie) a ihned se zjistíte kolik zaplatíte, pokud se rozhodnete pro Skautskou energii. Stačí pak porovnat s jinými možnostmi na trhu. Kalkulačka již počítá s novými cenami, které jsou platné do konce roku 2022.

Do Skautské energie se přihlásíte žádostí o pozvánku

Přihlašování do projektu Skautská energie probíhá přes pozvánku, o kterou si můžete zažádat na stránce Chci ušetřit. Pro každé odběrné místo potřebujete novou pozvánku.

Pokud se rozhodnete do projektu vstoupit a využít výhodné cenové nabídky námi vysoutěžených dodavatelů energií:

• Vyplňte formulář, na který je odkaz v pozvánce.
  • Do přílohy vložte smlouvu a vyúčtování k odběrnému místu,
  • Případně dodejte potvrzení o ukončení odběru u stávajícího dodavatele, pokud jej již máte.

Vaši žádost umíme urychlit: zn. URGENT

V případě, že Vám dodavatel zvyšuje ceny, napište do poznámky "URGENT" a do přílohy vložte naskenovaný dopis od dodavatele ohledně zvyšování cen spolu s termínem, do kdy je třeba odeslat výpověď.

"URGENT" do poznámky napište i v případě, že se blíží konec platnosti Vaší stávající smlouvy a doba na zajištění nového dodavatele je kratší než jeden měsíc.

Dohodou o zastupování dáte svolení společnosti Občanům s.r.o. za vás provést změnu dodavatele

Po odeslání vyplněného formuláře se Vám vygeneruje dohoda o zastupování. Tu 2x vytiskněte, podepište a pošlete poštou na adresu společnosti Občanům, která má na starosti administraci projektu Skautská energie. Dohodu o zastupování stačí vytisknout a poslat poštou pouze u prvního odběrného místa.

Podepsanou dohodu o zastupování si můžete naskenovat a uložit v počítači pro případ, kdyby bylo potřeba ji zaslat společnosti Občanům, např. při nutnosti urgentního zpracování Vaší přihlášky.

Po obdržení dohody o zastupování zpracuje společnost Občanům Vaše odběrné místo. Smlouva s novým dodavatelem Vám bude zaslána na email.

Po změně dodavatele, nahlaste původnímu dodavateli stav svého měřidla

Po ukončení dodávek od původního dodavatele doporučujeme nahlásit původnímu dodavateli stav měřidla (nejpozději do pěti dnů), aby mohl udělat konečné vyúčtování, jinak může odečet udělat odhadem.

Rozpis záloh Vám nový dodavatel zašle během prvního měsíce po připojení.

Postaráme se o vás až do odvolání

S námi máte dlouhodobě jistotu nejvýhodnějšího řešení. Dodavatele soutěžíme najednou pro všechny a všechny vždy hromadně převádíme k vítězi. Nové vysoutěžené podmínky vždy vyhlašujeme včas předem, takže máte čas se rozmyslet a případně vypovědět plnou moc (dohodu o zastupování). Tím v projektu Skautská energie končíte, pouze doběhne váš aktuální závazek u stávajícího dodavatele a převod jinam (nebo podmínky pokračování u stávajícího) si již dojednáváte sami.

Kontakt

Další informace o stavu převodu Vašeho odběrného místa Vám sdělí společnost Občanům.

Chcete s námi každý měsíc ušetřit?

Skautská energie dočasně pozastavuje příjem odběrných míst

Vzhledem k aktuální mimořádné situaci na trhu s energiemi jsme se rozhodli od 11. 9. 2021 dočasně zastavit příliv nových odběrných míst.

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

Sepsali jsme pro vás  odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se zákazníci obracejí na naše zákaznické centrum.

Jak se připravit na změnu dodavatele

K 1. 1. 2021 se dodavatelem všech zákazníků Skautské energie nově stává společnost Kolibřík energie. Bude dodávat elektřinu i plyn. V souvislosti s hromadnou změnou je potřeba udělat několik opatření na straně jednotlivých zákazníků.