Přizpůsobte svůj ceník své spotřebě: Nové možnosti od MND

26. června 2023

Vážení zákazníci Skautské energie,

někteří zákazníci MND dostávají od dodavatele opět e-maily. Tentokrát s novou cenou ceníku pro stálé zákazníky “Základního ceníku”.

Nový ceník platný od 1. 8. 2023 je levnější a klesá již pod vládní stop. Pokles cen však není tak výrazný jako u jiných ceníků. Zákazníci však mají možnost u dodavatele MND svůj ceník změnit za jiný. Někdy to může být výhodné. 

Přehled ceníků naleznete na našich stránkách, kde si můžete jednotlivé ceníky stáhnout a porovnat. 

Doporučení zákazníků s nízkou spotřebou - nic neměnit

Pokud jste dostali výše uvedený e-mail o snížení ceny v ceníku pro stálé zákazníky “Základní ceník” a máte nižší spotřebu, pak prosím věnujte pozornost následujícímu doporučení. Doporučujeme setrvat na současném ceníku. Důvodem je rozdílná cena měsíčního poplatku. Zatímco u ceníku pro stálé zákazníky na “Základním ceníku” je měsíční poplatek 77 Kč vč. DPH, u ceníku pro nové zákazníky “Ceník se stropem” je cena již 157 Kč vč. DPH. Rozdíl tak činí 960 Kč ročně. 

Rozdíl ceny měsíčního poplatku odpovídá odběru cca 2 MWh elektřiny ročně a 3,4 MWh plynu ročně. Klientům s touto nebo nižší spotřebou se vyplatí zůstat i přes vyšší cenu komodity u ceníku pro stálé zákazníky - tzv. Základní ceník.

Doporučení zákazníků s vyšší spotřebou - změnit ceník

Pokud máte vyšší spotřebu než výše uvedené cca 2 MWh elektřiny ročně / 3,4 MWh plynu ročně, pak vzhledem k novince dodavatele MND doporučujeme změnu na ceník pro nové zákazníky “Ceník se stropem”. Zmíněnou novinkou je GARANCE. Dodavatel nově garantuje, že cenu energií do března 2024 nezvýší. Může ji pouze ponechat nebo snížit. Což je pozitivní, protože to pokryje rizika v průběhu nastávající topné sezóny. 

S dodavatelem jsme domluvili, že garance nezvýšení ceny platí i pro naše zákazníky, kteří již "Ceník se stropem" mají aktivovaný.

Podmínky nového ceníku "Ceník se stropem"

Zákazníci, kteří si změní ceník na "Ceník se stropem" zůstávají i nadále klienty Skautské energie. Jen upozorňujeme, že není možné opětovně aktivovat ceník pro stálé zákazníky (Základní ceník) s nižší měsíční cenou, pokud by se situace vyvinula ve prospěch tohoto ceníku.

Smlouva je na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní dobou. Pokud výpovědní dobu nedodržíte, zaplatíte poplatek 6 500 Kč. Jelikož do března 2024 nedojde ke zvýšení ceny, odpadá pro tuto dobu možnost okamžité výpovědi při zvýšení ceny. 

Ceník je určen pro zákazníky, kteří s dodavatelem komunikují zejména online a nechají si zasílat pouze elektronické faktury, využívají bankovních plateb.

Jak změnit ceník

Nový ceník "Ceník se stropem" si můžete sjednat sjednat přímo s dodavatelem:

  • Buď telefonicky na infolince 800 400 500 (v prac. době od 8 - 20 hod)
  • Nebo e-mailem na aktivace@mnd.cz s předmětem “Chci Ceník se stropem”. E-mail musí obsahovat číslo Vaší smlouvy.

V případě potřeby jsme Vám i nadále k dispozici na tel. čísle 267 317 800, na e-mailu energie@skaut.cz nebo na chatu na našich stránkách www.skautskaenergie.cz (možno zanechat vzkaz).

Přejeme Vám krásné letní dny

Za tým Skautské energie

Tomáš Slavík
ředitel

Mohlo by vás ještě zajímat

Zákazníci CENTROPOL ENERGY v roce 2024 na elektřině významně uspoří

Zákazníci CENTROPOL ENERGY v roce 2024 na elektřině významně uspoří

Pro naše zákazníky s opakovaným fixním produktem elektřiny u CENTROPOL ENERGY jsme zajistili výhodné podmínky na rok 2024. Domácnosti je získají automaticky, u právnických osob a podnikatelů bude potřeba podpis dodatku se změnou produktu na levnější.

Skautská energie chystá návrat k pravidelnému soutěžení

Skautská energie chystá návrat k pravidelnému soutěžení

Skautská energie připravuje návrat k původnímu nastavení naší služby - tedy k pravidelnému soutěžení výhodných podmínek mezi dodavateli.  Současný vývoj trhu zatím pro návrat k soutěžím ideální není, ale věříme, že se prostředí v blízkých letech může stabilizovat. Více o současné situaci a o našich plánech si přečtete v tomto článku. 

Zákazníci Kolibřík Energie mají šanci na odškodnění.

Zákazníci Kolibřík Energie mají šanci na odškodnění.

Skautská energie ve spolupráci se společností LitFin zajišťuje pro všechny zájemce z řad zákazníků poškozených porušením smluv ze strany bývalého dodavatele Kolibřík Energie koordinovanou snahu o získání odškodnění.