Podpořené projekty

Skautů přibylo o padesát procent za poslední desetiletí. Přečtěte si výroční zprávu Junáka za rok 2019

Zájem o skauting je v Česku dlouhodobě velmi vysoký. Za posledních deset let vzrostl počet skautek a skautů o polovinu a Junák – český skaut, největší výchovná organizace pro děti a mládež v zemi, se tak stal jednou z nejrychleji rostoucích národních skautských organizací v Evropě i na světě.

Kde Skautská energie pomáhá?

Skautská energie je na jednu stranu úspěšným produktem levnější elektřiny a plynu pro kohokoli. Na stranu druhou je významným fundraisingovým nástrojem organizace Junák - český skaut. Rychle rostoucí počet odběrných míst dnes dosahující více než 25 tisíc je velkým potenciálem. Dodavatel z každé spotřeby odvádí skautské organizaci malou částku. Ve výsledku se však brzy začne jednat o významnou sumu, která umožní realizaci nových projektů a potřebný rozvoj organizace. Kam získané prostředky dosud proudí? A jaké jsou plány do budoucna?