Od 1. ledna 2021 mají všichni naši zákazníci automaticky levnější energii. Jsou vás již desítky tisíc.

Skautská energie přešla od ledna 2021 na nového dodavatele. V soutěži v loňském roce jsme vybrali společnost Kolibřík energie, která nám nabídla nejvýhodnější cenu. Změna proběhla automaticky a všichni naši zákazníci od ní budou odebírat elektřinu i plyn v letech 2021 – 2022. Nižší částka se projeví už na první letošní faktuře.

Zatímco u klasických dodavatelů se cena mění podle podmínek na trhu, u Skautské energie je  fixovaná v dvouletých cyklech. Alternativní zprostředkovatel elektřiny a plynu je se svou obchodní strategií na českém trhu unikátní a získává stále více příznivců. Přidat se do jeho sítě může každý.

Rok od roku lepší podmínky. Čím více nás je, tím výhodnější ceny vyjednáme

Počet domácností a firem připojených ke Skautské energii vzrostl v roce o 40 % na více než 27 000 odběrných míst. Ti všichni mají od 1. ledna 2021 automaticky výhodnějšího dodavatele, aniž by o tom museli vyjednávat nebo ho sami měnit,” vysvětluje vedoucí projektu Tomáš Slavík.

Transparentní cenovou politiku uplatňuje Skautská energie už od svého vzniku v roce 2014. V soutěžích o nové dodavatele přitom fungujeme na chytrém komunitním principu. To znamená, že čím více zákazníků je zapojených v naší síti, tím silnější je vyjednávací pozice. Skautská energie pro ně po 6 letech fungování  představuje výhodného partnera, kterému se vyplatí nabídnout nízké ceny výměnou za garanci dvouletého odběru celou zákaznickou sítí.

Za každou spotřebovanou MWh podpoří dodavatel skautské projekty

Částka na faktuře se od ledna 2021 zákazníkům Skautské energie změní, smysl celého projektu však zůstává od samého počátku stejný. Nejprve šlo o to, ušetřit osobním jednáním s dodavateli výdaje skautských středisek a základen. Postupně se projekt vyvinul ve veřejně nabízenou službu, která pomáhá lidem k levnější energii a skautům k financím na společensky prospěšné projekty. Například vydávání časopisu, budování informační databáze, vzdělávání vedoucích aj. Kolibřík energie se zavázal přispívat na ně částkou 25 Kč za každou odebranou kWh.

Ve svém podnikání se jako skauti držíme i hodnot, na kterých naše činnost tradičně stojí - férovosti, hospodárnosti nebo společenského dopadu. Zákazník to pozná už na transparentní komunikaci o cenách, smlouvách bez skrytých poplatků nebo na možnosti zvolit si zelenou energii. Celé fungování Skautské energie je otevřeně popsáno i zde na našem webu. 

Platit méně za elektřinu i plyn u nás  může každý

Dejte vědět i svým známým a přátelům, že přejít ke Skautské energii nyní může každý. Stačí k tomu vyplnění stručného online formuláře.  Bez chození na poštu a fyzických podpisů proběhne jednoduše změna dodavatele i přepis majitele. “Naši zákazníci nejvíce oceňují, že se s námi zbaví starosti s porovnáváním nabídek a řešením smluv. Jednou za dva roky se sami mohou přesvědčit, že pro celou síť vybereme nejvýhodnější nabídku na trhu a o celém procesu s nimi budeme otevřeně komunikovat,” vysvětluje Tomáš Slavík.

Ke Skautské energii se může každý snadno přidat vyplněním přihlášky na www.skautskaenergie.cz/chci-usetrit.  

Mohlo by vás ještě zajímat

Skautská energie dočasně pozastavuje příjem odběrných míst

Skautská energie dočasně pozastavuje příjem odběrných míst

Vzhledem k aktuální mimořádné situaci na trhu s energiemi jsme se rozhodli od 11. 9. 2021 dočasně zastavit příliv nových odběrných míst.

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

5 nejčastějších otázek našich zákazníků

Sepsali jsme pro vás  odpovědi na nejčastější otázky, se kterými se zákazníci obracejí na naše zákaznické centrum. 

Jak se připravit na změnu dodavatele

Jak se připravit na změnu dodavatele

K 1. 1. 2021 se dodavatelem všech zákazníků Skautské energie nově stává společnost Kolibřík energie. Bude dodávat elektřinu i plyn. V souvislosti s hromadnou změnou je potřeba udělat několik opatření na straně jednotlivých zákazníků.