Nové nabídky pro zákazníky Skautské energie od dodavatele MND. Jsou výhodné, mají je zákazníci využít?

15. února 2023

Zákazníci dodavatele MND mohou v posledních dnech obdržet nabídky na možnou změnu jejich produktu dodávky elektřiny nebo zemního plynu. 

Na dvě aktuálně dostupné nabídky na možnou změnu ze současného základního ceníku jsme se podrobně podívali a přinášíme zákazníkům přehledné srovnání a základní informace. Rozhodnutí je na každém. Lze nedělat aktivně nic a zachovat si současné řešení nebo lze požádat o změnu na jeden z alternativních produktů. Pokud nechcete studovat následující delší text, neuděláte špatně, pokud nic nebudete řešit a zůstanete na stávajícím řešení, které nyní máte

Nové nabídky od dodavatele MND (i pro zákazníky projektu Skautská energie) nabízejí možnost změnit stávající produkt na dobu neurčitou (nazvaný "Základní ceník") na produkt s fixní cenou "Zima 2024/25" nebo na produkt s dobou neurčitou "Ceník se stropem".

Důvodem alternatiních nabídek je příznivá cena na trzích, pokles cen energií na burze a tlak trhu na nějakou reakci v nabídce dodavatelů. Přesto zatím nedošlo ke snížení cen u ceníku, které mají naši klienti (tj. Základních ceníků pro stálé zákazníky). Radíme našim klientům neukvapovat se a alternativní nabídky dobře zvážit, případně vyčkat na možná vhodnější příležitost ke změně. 

Případná změna produktu u MND nemění nic na vašem setrvání v projektu Skautská energie. V roce 2025 plánujeme i pro vás na trhu v soutěži poptat nové nejvýhodnější řešení. Do té doby doporučujeme u dodavatele MND setrvat, volba pro vás vhodného produktu je na vás

1) Nabídka na fixní smlouvu s cenou nižší než je vládní strop - pouze plyn

Dodavatelé byli v minulém roce nuceni zajistit pro své zákazníky energii na letošní rok i přes vysoké ceny a to v míře vyšší než dříve obvyklé. Aktuální pokles cen na trhu se tak rychleji projeví do nabídek pro nové zákazníky. Bude pár měsíců trvat, než zareagují ceníky pro stávající zákazníky s dobou neurčitou. Stejně to funguje i opačně při zdražování. Konkurenční tlak bude sílit a lze očekávat, že se ceníky na dobu neurčitou do léta pohnou směrem dolů. Pokud bude trvat současný pozitivní vývoj cen, dojde ke zlevnění i u ceníků pro stálé zákazníky. 

Zaslaná nabídka fixních nižších cen je pro období, které nastane za zhruba rok. Za tu dobu se mohou ceny na trhu změnit. Mohou jít nahoru, ale současný trend nasvědčuje spíše snižování ceny. Není proto rozumné nyní využít zdánlivě příznivé nabídky, protože v budoucnu (v létě) může být nabídka mnohem výhodnější.

Pokud chcete mít jistotu cen pro příští rok 2024, můžete nabídku využít. Krom uvedeného upozornění, že před létem může být nabídka podobných cen výhodnější upozorňujeme i na to, že při využití této nabídky nesmíte do konce března 2025 změnit ceník na jiný. 

2) Nabídka na nový ceník s cenou pod vládním stropem na dobu neurčitou

Druhá nabídka se týká nového ceníku pod vládním stropem na dobu neurčitou. Poněkud zmatečně se jmenuje "Ceník se stropem". Zákazníci by měli případné využití zvážit, nemusí být vždy výhodné. Zejména proto, že měsíční poplatek za tento nový ceník je výrazně vyšší než u základního ceníku pro stálé zákazníky. To může v konečném důsledku vést k vyšším nákladům. Je třeba individuálně vypočítat, zda změna nabídky přinese úsporu, zejména u nižších spotřeb. Pravděpodobně však i případná úspora při využití tohoto řešení bude spíše zanedbatelná. Na rozdíl od předchozí nabídky zde zůstává zákazníkům volnost v podobě doby neurčité a přechod na tento ceník lze domluvit k termínu od 1. 4. 2023. Upozorňujeme, že případný návrat zpět na základní ceník pro stálé zákazníky není (alespoň nyní) možný.

Budete-li chtít některé nabídky dodavatele MND využít a zároveň zůstat součástí Skautské energie, je to možné. Při změně ceníku nedochází ke změně smlouvy a proto se nemusíte bát opuštění projektu.

V případě zájmu o změnu ceníku kontaktujte přímo dodavatele MND na jeho bezplatné infolince 800 400 500.

My jsme Vám pro případné konzultace k dispozici na naší infolince 267 317 800, na e-mailu energie@skaut.cz nebo na našem chatu na stránkách www.skautskaenergie.cz.

Za tým Skautské energie
Tomáš Slavík, ředitel

Mohlo by vás ještě zajímat

Zákazníci CENTROPOL ENERGY v roce 2024 na elektřině významně uspoří

Zákazníci CENTROPOL ENERGY v roce 2024 na elektřině významně uspoří

Pro naše zákazníky s opakovaným fixním produktem elektřiny u CENTROPOL ENERGY jsme zajistili výhodné podmínky na rok 2024. Domácnosti je získají automaticky, u právnických osob a podnikatelů bude potřeba podpis dodatku se změnou produktu na levnější.

Skautská energie chystá návrat k pravidelnému soutěžení

Skautská energie chystá návrat k pravidelnému soutěžení

Skautská energie připravuje návrat k původnímu nastavení naší služby - tedy k pravidelnému soutěžení výhodných podmínek mezi dodavateli.  Současný vývoj trhu zatím pro návrat k soutěžím ideální není, ale věříme, že se prostředí v blízkých letech může stabilizovat. Více o současné situaci a o našich plánech si přečtete v tomto článku. 

Zákazníci Kolibřík Energie mají šanci na odškodnění.

Zákazníci Kolibřík Energie mají šanci na odškodnění.

Skautská energie ve spolupráci se společností LitFin zajišťuje pro všechny zájemce z řad zákazníků poškozených porušením smluv ze strany bývalého dodavatele Kolibřík Energie koordinovanou snahu o získání odškodnění.