Naše nové ceny energií na 2021 – 2022

Ceny, které jsme pro Skautskou energii vysoutěžili na příští dva roky, jsou opět nejlepší možné na trhu. Nový dodavatel Kolibřík energie pro nás znamená slibnou spolupráci, která naplňuje cíl projektu – přinášet českým domácnostem i firmám nejvyšší možné úspory. O tom, jak probíhal výběr nového dodavatele, se můžete dočíst v samostatném článku. Přinášíme vám přehled cen, které nám pro příští dva roky Kolibřík energie garantuje, a jejich srovnání s jinými dodavateli.

Krátkodobě bude sice během času nejspíš možné nalézt  i nižší nabídky, v dlouhodobém horizontu však naše ceny budou vždy patřit k těm nejlepším. Jednak proto, že už teď soutěžíme pro 23000 odběrných míst a naše vyjednávací možnosti každým rokem rostou, a také proto, že pravidelnost našich výběrových řízení je zárukou případného brzkého narovnání rozdílu oproti nejnižším nabídkám. V dlouhodobém srovnání otevřených řešení pro širokou veřejnost je proto nabídka Skautské energie v tuto chvíli i nadále bezkonkurenční.

Kolik platíte a jak se to počítá?

Cenovou nabídku Skautské energie pozitivně hodnotí i odborný portál TZB-INFO, který provozuje jeden z největších cenových srovnavačů dodavatelů energií. Za výsledek nás chválí  a poznamenává, že “s ohledem na poměry na trhu pro domácnosti se jedná o velmi atraktivní nabídku, hlavně s dlouhodobého hlediska”.

Také v cenových srovnávačích, jako např. kalkulátor TZB-INFO, vychází ceny Skautské energie dlouhodobě na prvním místě a vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude i v dalších letech.

Elektřina – standard

Měsíční poplatky

40 Kč 40 Kč
Tarify pro domácnosti VT (vysoký tarif) NT (nízký tarif)
D01d, D02d 1287 Kč/MWh
D25d, D26d, D27d 1544 Kč/MWh 1030 Kč/MWh
D35d, D45d, D56d, D57d, D61d 1485 Kč/MWh 1289 Kč/MWh
Tarify pro firmy VT NT

C01d, C02d, C03d

1428 Kč/MWh

C25d, C26d, C27d

1688 Kč/MWh 1166 Kč/MWh

C35d, C45d, C46d, C55d, C56d

1630 Kč/MWh 1428 Kč/MWh
C62d 980 Kč/MWh

Elektřina – zelená

(certifikát záruky původu 100% z obnovitelných zdrojů)

Měsíční poplatky

40 Kč 40 Kč
Tarify pro domácnosti VT (vysoký tarif) NT (nízký tarif)
D01d, D02d 1327 Kč/MWh
D25d, D26d, D27d 1584 Kč/MWh 1070 Kč/MWh
D35d, D45d, D56d, D57d, D61d 1525 Kč/MWh 1329 Kč/MWh
Tarify pro firmy VT NT
C01d, C02d, C03d 1468 Kč/MWh
C25d, C26d, C27d 1728 Kč/MWh 1206 Kč/MWh
C35d, C45d, C46d, C55d, C56d 1670 Kč/MWh 1468 Kč/MWh
C62d 1020 Kč/MWh

Cena je uvedena v Kč/MWh bez DPH.

Stáhnout kompletní ceníky

Plyn

Plyn (cena za všechna odběrná místa)

Měsíční poplatky ŽÁDNÉ

Cena je uvedena v Kč/MWh bez DPH.

Stáhnout kompletní ceníky

Vývoj cen oproti současným

Ve srovnání se stávajícími tarify stoupne v letech 2021 – 2022 cena elektřiny o cca 200 Kč / MWh a cena plynu naopak zajímavě klesne o 17 %. Nárůst ceny elektřiny jsme očekávali a s jeho mírou jsme velmi spokojeni. Zatímco pro minulé období jsme ceny elektřiny vysoutěžili na začátku velkého zdražování a mohli se tak dostat až o 50 % níž než konkurence (často dokonce níž, než byla výkupní cena na burze), na začátku letošního roku jsme do soutěže vstupovali za násobně náročnějších tržních podmínek. Výsledné tarify jsou tedy i nadále velmi dobré, byť v absolutních číslech vykazují u elektřiny mírný nárůst. Držíme si pozici nejvýhodnější volby na trhu.

Roční úspory několik tisíc Kč oproti konkurenci

Toto je odhad průměrných úspor, kterých dosáhnete u Skautské energie v letech 2021-2022 oproti cenám, které platí zákazníci u jiných dodavatelů. Ve srovnání vycházíme z nejčastější spotřeby našich odběratelů:

Byt

Jsme tříčlenná rodina a bydlíme v 3+1 standardní velikosti.

2,7 MWh, tarif D02d
+ roční spotřeba plynu:
14,9 MWh

440 Kč

Rodinný dům

Máme tři děti a bydlíme v rodinném domě, kde má každý svůj pokoj.

4 MWh, tarif D02d
+ roční spotřeba plynu:
29,8 MWh

846 Kč

Kancelář

Jsme menší firma s 20 lidmi. Chceme uspořit náklady na kanceláře.

8,1 MWh, tarif C02d

203 Kč

Výchozí ceníky konkurence ve srovnání: www.cez.cz (ceník na 2 roky) elektřina a www.mnd.cz pro plyn.

Nově vysoutěžené ceny platí až do konce roku 2022. Pro současné zákazníky od 1. 1. 2021 a  pro nové od 1. 7. 2020 (plyn) a od 1. 10. 2020 (elektřina).

Vzhledem k tomu, že zákaznická základna Skautské energie roste rychlým tempem, očekáváme i pro další období nárůst naší vyjednávací pozice. Chceme se pro své zákazníky dlouhodobě udržet na pozici dodavatele energie s nejvýhodnějšími podmínkami.

Tomáš Slavík

ředitel Skautské energie

Chcete s námi každý měsíc ušetřit?

Skautská energie změnila trh energií.   Oficiální srovnání potvrzují, že dlouhodobě drží ceny hluboko pod nejvýznamnějšími dodavateli

Skautská energie změnila trh energií. Oficiální srovnání potvrzují, že dlouhodobě drží ceny hluboko pod nejvýznamnějšími dodavateli

Online srovnávač TZBinfo zpracoval data o cenách nejvýznamnějších dodavatelů energií na českém trhu za posledních 6 let. Tedy těch, od kterých odebírá energii většina českých domácnosti a firem. A grafy mluví jasně. Skautská energie vychází ze srovnávaných tarifů dlouhodobě nejlevněji - až o desítky procent.

Skautská energie v kostce

Zájem o skauting je v Česku dlouhodobě velmi vysoký. Za posledních deset let vzrostl počet skautek a skautů o polovinu a Junák – český skaut, největší výchovná organizace pro děti a mládež v zemi, se tak stal jednou z nejrychleji rostoucích národních skautských organizací v Evropě i na světě.

Co znamená “zelená” elektřina?

Pro někoho smysluplná podpora udržitelnosti, pro jiného marketingový tah. Jak je to doopravdy se “zelenou” elektřinou a má smysl si za ni připlatit? Odpověď není jednoznačná, proto vám nabízíme článek, který vám může pomoci udělat si vlastní názor.