MND nabízí zákazníkům Skautské energie změnu produktu na LÉTO 2025. Podle čeho a jak se rozhodnout?

25. října 2023

Zákazníci dodavatele MND obdrželi nedávno e-mailovou nabídku od dodavatele MND ohledně nového produktu LÉTO 2025. Tato nabídka slibuje lepší cenu za energii výměnou za závazek setrvání u MND do léta 2025. 

Článek přináší informace potřebné k vhodné volbě, kterou musí učinit každý zákazník individuálně. 

Zlevnění ceníku LÉTO 2025

Dodavatel MND nyní nabízí ceník LÉTO 2025, který má výrazně nižší cenu za MWh (o cca 354 Kč vč DPH/MWh u plynu a o cca 598 Kč vč. DPH/MWh u elektřiny). Tato úspora je kompenzována závazkem setrvání u MND do 30. 6. 2025, což je rok a 8 měsíců od současného data.

Možné budoucí změny ceníků

Důležité je si uvědomit, že změnou ceníku nyní získáváte okamžitou úsporu, ale v budoucnosti může dojít vývoji trhu. U základního ceníku dodavatel ceny průběžně vyhlašuje a přizpůsobuje vývoji na trhu (letos byl Základní ceník již 3x zlevněn a další zlevnění může následovat). V případě změny na produkt LÉTO 2025 získáte jistotu neměnné ceny až do léta 2025. Tato výhoda se může stát nevýhodou v případě, kdy:

  • trh v budoucnu stlačí ceny výrazně dolů a dodavatel tak s vyhlašovanými cenami základního ceníku časem může jít teoreticky níže než na dnes nabízeném produktu LĚTO 2025.
  • v létě 2024 Skautská energie uspořádá první aukci (pro dodávky na rok 2025-26) a vy budete mít závazek setrvání a nebudete tak moci k této aukci přistoupit

Nikdo však nedokáže dostatečně přesně předpovědět, jaký bude vývoj cen po zimě 2023/24 a zda je zafixování cen přijetím ceníku LĚTO 2025 výhodné a správné. 

Zůstáváte pod záštitou Skautské energie

Je důležité zdůraznit, že změnou ceníku nedochází k odloučení od Skautské energie. Zákazníci stále zůstávají pod naší záštitou, budete stále informováni o činnosti Skautské energie (především možnost zapojit se do budoucích aukcí na dodávky energií) a dodavatel zároveň za zákazníky i nadále odvádí malou finanční částku na podporu skautingu.

Omezené možnosti k připojení do aukce

Vzhledem k tomu, že v létě 2024 plánujeme opět začít pořádat aukce a soutěžení nových dodavatelů, může se stát, že k vysoutěženému dodavateli nebude zákazník převeden ihned nebo že vzhledem k dlouhému závazku k této aukci nebude zákazník připuštěn a bude muset čekat na aukci další. Tím se možná úspora zmenšuje - ale i zde platí, že nevíme, kam trh v létě 2024 zamíří a jak výhodné podmínky pro zákazníky se nám podaří vysoutěžit. 

Závěr

Rozhodování o nabídce LÉTO 2025 od MND není jednoduché a nedáváme tak k němu jednoznačné doporučení. Doporučujeme vám před rozhodnutím o přijetí nabídky dodavatele pečlivě zvážit výše uvedené výhody a nevýhody. Rozdíl cen u alternativní nabídky není zanedbatelný, nicméně nevýhody s ním spojené možná za změnu nestojí.

Domníváme se, že setrvání na ZÁKLADNÍM ceníku nebude špatnou volbou (v takovém případě nedělejte nic). Pro ty, kdo preferují jistotu, bude zase lepší volbou změna na ceník LÉTO 2025 (v takovém případě kontaktujte dodavatele a přijměte jeho nabídku).

Pokud máte další otázky ohledně této nabídky nebo jakéhokoli jiného tématu týkajícího se energie, neváhejte nás kontaktovat na naší adrese info@skautskaenergie.cz.

Za tým Skautské energie
Tomáš Slavík, ředitel

Mohlo by vás ještě zajímat

Chyba v rozeslané informaci o cenách u elektřiny u CENTROPOL ENERGY pro rok 2024. Platí původně slíbené ceny.

Chyba v rozeslané informaci o cenách u elektřiny u CENTROPOL ENERGY pro rok 2024. Platí původně slíbené ceny.

Technická chyba u dodavatele způsobila chybné informování zákazníků. Zajistili jsme, aby opravdu platili původně ohlášené nižší ceny. Za chybu se jménem dodavatele omlouváme.

"IČO zákazníkům" CENTROPOL ENERGY doporučujeme podepsat novou smlouvu a změnit produkt

"IČO zákazníkům" CENTROPOL ENERGY doporučujeme podepsat novou smlouvu a změnit produkt

Firemní zákazníci odebírající elektřinu dostávají možnost změnou produktu zajistit výhodnější podmínky. V článku najdete představení změn a pokyny, jak vše správně odbavit.

LitFin zahajuje insolvenční řízení pro odškodnění poškozených zákazníků Kolibřík Energie

LitFin zahajuje insolvenční řízení pro odškodnění poškozených zákazníků Kolibřík Energie

Po pečlivém zvážení a konzultacích s odborníky se LitFin rozhodl pro cestu insolvenčního řízení. Proč? Protože věří, že tato metoda má potenciál zajistit nejvyšší možné uspokojení Vašich nároků a zároveň se jeví jako nejefektivnější cesta z časového hlediska.