Kolibřík Energie bude dodávat skautskou elektřinu i plyn

„Co děláš, kolibříku?,“ hlesl zoufale slon, který nevěřícně pozoroval drobného záchranáře, zatímco svým dlouhým tlustým chobotem bázlivě uhýbal před štiplavým kouřem.

„Dělám to nejlepší, co můžu,“ odpověděl kolibřík.

Přečtěte si celou bajku o kolibříkovi, kterou v článku Kolibřík Energie bude dodávat skautskou elektřinu i plyn zveřejnil web Ceny energie. V článku se mj. dočtete i následující:

"Na českém energetickém trhu funguje několik skupin, jejichž dceřiné společnosti cílí na specifické zákazníky. Například pod Pražskou energetiku a.s. patří dodavatel elektrické energie a zemního plynu eYello CZ k.s., který zároveň instaluje solární elektrárny. A další etablovaná společnost, Armex Energy a.s. má novou dceřinku Kolibřík Energie a.s., jež kromě standardních tarifů prodává také zelenou elektřinu, vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů.

Vztahy mezi mateřskými a dceřinými společnostmi jsou důležité, abychom pochopili kontext celého energetického trhu. Právě Pražská energetika a Armex Energy přitom spolupracují na projektu Skautská energie, jejž zaštiťuje spolek Junák – český skaut z.s."

Chcete s námi každý měsíc ušetřit?

Mohlo by vás ještě zajímat