Dodavatel Kolibřík Energie končí

Milí zákazníci a příznivci Skautské energie,

Jistě jste zaznamenali dramatickou situaci na trhu s energiemi. Cena zemního plynu a elektřiny vzrostla od loňského října zhruba pětinásobně. Globální energetická krize je zcela mimo kontrolu jak dodavatelů, tak odběratelů.

Náš dosavadní dodavatel Kolibřík Energie se bohužel rozhodl přistoupit k ukončení dodávek plynu a elektřiny všem svým zákazníkům.

V tuto chvíli vyhodnocujeme další právní kroky vůči dodavateli Kolibřík Energie.

Na základě jednání s dalšími dodavateli energií v ČR jsme 27. 10. představili zákanzíkům nabídku řešení do konce roku 2022

Co čeká v následujících dnech zákazníky Skautské energie:

• Co nejdříve si vyberte cestu k opuštění DPI - nabízíme 3 varianty u různých dodavatelů
  • Dosavadní dodavatel Kolibřík Energie ukončil dodávky všem odběratelům Skautské energie k 18. říjnu 2021. Informoval o tom zákazníky e-mailem.
  • V následujícím měsíci pošle Kolibřík Energie všem zákazníkům závěrečné vyúčtování.
  • Počínaje 19. říjnem přešli všichni zákazníci Skautské energie na tzv. dodavatele poslední instance. Ti je v těchto dnech sami průběžně kontaktují ohledně nastavení záloh, cenových podmínek atd. Není tedy třeba podnikat žádné kroky.

Co čeká zákazníky, kteří již mají smlouvu, ale čekají v nejbližších dnech na připojení

• Nyní může každý využít nově představené nabídky
  • !!! Nemusí vždy automaticky přejít pod dodavatele poslední instance, více se dočetete v otázce připojení jsem měl plánované až po 18.10. !!!
  • Společnost Občanům s.r.o. jim zaslala nabídku přes SMS od společnosti Armex (tato nabídka nicméně již není součástí projektu Skautská energie), kterou mohou přijmout, nebo mohou přijmout také jakoukoliv jinou nabídku na trhu.

Co čeká žadatele, kteří pouze vyplnili plnou moc nebo formulář na webu

• Nyní může každý využít nově představené nabídky
  • Nemají dosud uzavřenou smlouvu s Kolibřík Energie.
  • Spadají stále pod svého dodavatele.
  • Je třeba si s ním domluvit pokračování dodávek nebo domluvit dodávky od jiného dodavatele.

Co čeká zájemce, kteří teprve plánují připojení do Skautské energie

• Nyní může každý využít nově představené nabídky

Jsme s vámi a odpovíme na vaše dotazy

• Expresně jsme pro vás zřídili call centrum, provozní hodiny níže na webu
  • Všechny potřebné informace najdete v sekci “FAQ - často kladené dotazy”.
  • Pokud máte specifický dotaz, můžete nás kontaktovat

Děkujeme za přízeň a za pochopení.
Tomáš Slavík, ředitel Skautské energie

Vláda zakázala nové nabízení spotových tarifů. Stávající smlouvy platí a jsou nejvýhodnějším řešením pro rok 2023.

Od 1. 1. 2023 již není možné nabízet tzv. spotové tarify běžným domácnostem. Vláda svým nařízením zakázala novým zájemcům nabízet produkt, který má minimálně v období zastropovaných cen nejlepší šanci zajistit lidem levnější náklady na energie. Stávající smlouvy zůstávají platné.

K 31. 12. 2022 doporučujeme (skoro) všem provést samoodečet a zajistit si řádné nebo mimořádné vyúčtování. Jak na to?

Ať už se účestníte procesu zajištění náhrady škody skrze LitFin, nebo ne, doporučujeme, abyste ke konci roku nahlásili distribuci stav vašeho měřidla samoodečtem.

Zákazníci Pražské plynárenské musí brzy změnit dodavatele. Převod k CENTROPOL ENERGY zahájen.

Vyplnění nové smlouvy je potřeba učinit co nejdříve, aby se převod k 1. 1. v pořádku stihl. Žádáme zákazníky o součinnost.