Aktuality k ukončení Kolibřík energie a k dodavateli poslední instance

Milí zákazníci a příznivci Skautské energie, 

na tomto místě najdete průběžně aktualizovaný seznam událostí a doporučení ve vztahu ke konci dodavatele Kolibřík Energie, ke společnosti Občanům, uděleným plným mocem a ve vztahu dodavatelům poslendí instance. 

  • Kolibřík Energie dodával elektřinu i plyn do pondělí 18. října (včetně)
  • Stávající zákazníci přešli počínaje 19. říjnem na tzv. dodavatele poslední instance.
  • Zájemci, kteří dosud nemají podepsanou smlouvu s Kolibřík Energie zůstávají u svých dodavatelů
  • Zákazníkům s plánovaným připojením ke Kolibřík Energie do 30. 11. - tedy těm, kteří by se mohli dostat do situace, kdy nepřejdou pod DPI a nebudou mít dodavatele - se ozvala společnost Občanům s nabídkou pomoci vyřešit rychlé nalezení jiného dodavatele mimo Skautskou energii. Nabídku můžete využít nebo hledat dodavatele sami. 
  • Odpovědi na často kladené dotazy najdete zde

Zákazníci obdrželi následující e-maily o nastalé situaci:

Co mají nyní zákazníci s připojeným odběrným místem udělat:

  • co nejdříve si vyberte cestu, jak odejít od dodavatele poslední instance. Skautská energie představila 3 možnosti, můžete je využít nebo zvolit cestu vlastní mimo spoelnčý projekt
  • co nejdříve zrušte platby záloh dodavateli Kolibřík Energie (vyčkejte na nový předpis od dodavatele poslední instance) 
  • vyčkejte, dodavatel poslední instance vás sám kontaktuje
  • až Kolibřík Energie pošle finální fakturu, zkontrolujte, že spotřeba odpovídá a uhraďte, případně reklamujte (kontakty jsou součástí vyúčtování)

Mohlo by vás ještě zajímat

Skautská energie připravuje řešení pro zákazníky na období od roku 2023

Skautská energie připravuje řešení pro zákazníky na období od roku 2023

V tuto chvíli probíhá výběrové řízení - oslovili jsme vybrané dodavatele a diskutujeme s nimi řešení, která přicházejí v úvahu. Zvažovaným řešením je i setrvání u stávajících dodavatelů s prodloužením smluv. Cílem je zajistit pro všechny naše zákazníky nabídku řešení dodávek elektřiny i plynu pro následující roky. Bude na každém, zda se rozhodne nabídku využít.

Přistupujeme k hromadnému vymáhání pohledávky u Kolibřík Energie

Přistupujeme k hromadnému vymáhání pohledávky u Kolibřík Energie

Zajistili jsme řešení společného postupu vymáhání škod po dodavateli Kolibřík Energie, který zastavením dodávek porušil smlouvy se zákazníky. Nyní se můžete každý bývalý zákazník Kolibřík Energie připojit k hromadnému vymáhání pohledávky.

Kolibřík Energie / ARMEX popisuje zákazníkům svoji verzi příběhu. Ta ale není pravdivá

Kolibřík Energie / ARMEX popisuje zákazníkům svoji verzi příběhu. Ta ale není pravdivá

V týdnu od 10. ledna rozeslala Kolibřík Energie, dřívější dodavatel Skautské energie a dceřiná společnost ARMEX ENERGY a.s. opět svoji verzi příběhu, jak došlo k ukončení dodávek zákazníků Skautské energie. Příběh, jak jej Kolibřík Energie popisuje, zamlčuje různé skutečnosti a obsahuje nepravdy.