Aktuality k ukončení Kolibřík energie a k dodavateli poslední instance

Milí zákazníci a příznivci Skautské energie,

na tomto místě najdete průběžně aktualizovaný seznam událostí a doporučení ve vztahu ke konci dodavatele Kolibřík Energie, ke společnosti Občanům, uděleným plným mocem a ve vztahu dodavatelům poslendí instance.

• Kolibřík Energie dodával elektřinu i plyn do pondělí 18. října (včetně)
  • Stávající zákazníci přešli počínaje 19. říjnem na tzv. dodavatele poslední instance.
  • Zájemci, kteří dosud nemají podepsanou smlouvu s Kolibřík Energie zůstávají u svých dodavatelů
  • Zákazníkům s plánovaným připojením ke Kolibřík Energie do 30. 11. - tedy těm, kteří by se mohli dostat do situace, kdy nepřejdou pod DPI a nebudou mít dodavatele - se ozvala společnost Občanům s nabídkou pomoci vyřešit rychlé nalezení jiného dodavatele mimo Skautskou energii. Nabídku můžete využít nebo hledat dodavatele sami.
  • Odpovědi na často kladené dotazy najdete zde

Zákazníci obdrželi následující e-maily o nastalé situaci:

Co mají nyní zákazníci s připojeným odběrným místem udělat:

• co nejdříve si vyberte cestu, jak odejít od dodavatele poslední instance. Skautská energie představila 3 možnosti, můžete je využít nebo zvolit cestu vlastní mimo spoelnčý projekt
  • co nejdříve zrušte platby záloh dodavateli Kolibřík Energie (vyčkejte na nový předpis od dodavatele poslední instance)
  • vyčkejte, dodavatel poslední instance vás sám kontaktuje
  • až Kolibřík Energie pošle finální fakturu, zkontrolujte, že spotřeba odpovídá a uhraďte, případně reklamujte (kontakty jsou součástí vyúčtování)

Vláda zakázala nové nabízení spotových tarifů. Stávající smlouvy platí a jsou nejvýhodnějším řešením pro rok 2023.

Od 1. 1. 2023 již není možné nabízet tzv. spotové tarify běžným domácnostem. Vláda svým nařízením zakázala novým zájemcům nabízet produkt, který má minimálně v období zastropovaných cen nejlepší šanci zajistit lidem levnější náklady na energie. Stávající smlouvy zůstávají platné.

K 31. 12. 2022 doporučujeme (skoro) všem provést samoodečet a zajistit si řádné nebo mimořádné vyúčtování. Jak na to?

Ať už se účestníte procesu zajištění náhrady škody skrze LitFin, nebo ne, doporučujeme, abyste ke konci roku nahlásili distribuci stav vašeho měřidla samoodečtem.

Zákazníci Pražské plynárenské musí brzy změnit dodavatele. Převod k CENTROPOL ENERGY zahájen.

Vyplnění nové smlouvy je potřeba učinit co nejdříve, aby se převod k 1. 1. v pořádku stihl. Žádáme zákazníky o součinnost.