Řešení do roku 2025 pro stávající zákazníky s odběrnými místy u CENTROPOL ENERGY

Všem našim zákazníkům, kteří mají skrze Skautskou energii zajištěnou smlouvu s CENTROPOL ENERGY doporučujeme u tohoto řešení setrvat. V průběhu roku 2023 chrání zákazníky vládní cenový strop. 

Ceny a produkt

U CENTROPOL ENERGY máte od 1. 1. 2023 smlouvu na plyn na dobu neurčitou s vyhlašovanou cenou ceníku Bez závazku pro stávající zákazníky (pro nové zákazníky nedostupné). Dodavatel může cenu v budoucnu změnit. U zákazníků se smlouvou podepsanou až v roce 2023 platí ceník také s dobou neurčitou - "Bez závazu se stropem". Aktualizace: od 7. 3. se mění ceníky na plyn, ceny klesají pod vládní cenový strop

U elektřiny (pokud jste podepsali mslouvu v roce 2022) máte s domácností fixní roční cenu se závazkem 1 rok s automatickou prolongací vždy o další rok (po dobu 3 roky s následným převodem na dobu neurčitou). V případě změny ceny v dalších letech bude zákazník informován a může se rozhodnout dodavatele změnit. 

U elektřiny u zákazníků se smlouvou podepsanou v roce 2023 platí také ceník s dobou neurčitou - "Bez závazu se stropem". 

Firmy u elektřiny mají podmínky odlišné - smlouva je roční s následnou automatickou prolongací po dobu 10 let, až poté přejde na dobu neurčitou. Každý rok je samozřejmě možné dodavatele změnit. 

V roce 2023 platí vládní cenový strop - dodavatel vám tedy nenaúčtuje vždy cenu podle ceníku, ale maximálně částku odpovídající stropu. 

U produktů "bez závazku" nemáte nyní žádný závazek, doba neurčitá vás opravňuje k možné zněmě dodavatele s velmi krátkou výpovědní lhůtou. Nicméně doporučujeme dodavatele nyní neměnit. CENTROPOL ENERGY bude časem konkurenčně reagovat na vývoj na trhu a lze očekávat, že dlouhodobější snížení cen na trhu se v dohledné době projeví i ve snížení vyhlašovaných ceníkových cen. V případě dotazů nás prosím kontaktujte. 

Plyn (k 03/2023)

cca 2 644 Kč/MWh vč. DPH*
(cca 2 185 Kč/MWH bez DPH)

* dle spotřeby, podrobnosti viz kompletní ceník

Elektřina (pro 2023)

11 989 Kč/MWh vč. DPH*
(9 909 Kč/MWH bez DPH)

* pro nejběžnější sazbu D02d, viz kompletní ceník

Elektřina firmy (pro 2023)

9 887 Kč/MWh bez DPH*

* pro nejběžnější sazbu C02d, viz kompletní ceník

Plyn cenový strop pro 2023

3 025 Kč/MWh vč. DPH*
(2 500 Kč/MWH bez DPH)

* plus cena distribuce + 130 Kč bez DPH / měsíční poplatek

Elektřina cenový strop pro 2023

6 050 Kč/MWh vč. DPH*
(5 000 Kč/MWH bez DPH)

* plus cena distribuce + 130 Kč bez DPH / měsíční poplatek

Kolik budu v roce 2023 za energie platit?

CENTROPOL ENERGY připravil pro zákazníky přehlednou ukázku pro různé příklady spotřeb se zohledněním cenového stropu. Můžete tak dle typizovaných případů přibližně odhadnout, jaká bude cena a měsíční zálohy u Vás. Zároveň vidíte, z čeho se celková cena skládá. Kliknutím na obrázek níže zobrazíte pdf s vzorovým výpočtem.

O dodavateli

CENTROPOL ENERGY je jedním z největších dodavatelů energií v ČR. Minimálně pro období překlenutí krize energetiky bude vhodnou volbou.

Patří k největším dodavatelům energií v ČR a v minulosti byl několik let partnerským dodavatelem Skautské energie. CENTROPOL ENERGY v ČR působí již více než 20 let a má v péči přes 285 tisíc odběrných míst.

Pro své zákazníky vydává časopis Céčko, jehož poslední vydání bylo věnováno právě úsporám.

Majitelům rodinných domků z řad svých zákazníků nabízí slevu ve výši 3 000 až 5 000 korun na instalaci vlastní fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla a rovněž možnost výkupu elektřiny.

Zákazníci mají neustále přehled o svém odběrném místě prostřednictvím elektronické Samoobsluhy, kde si mohou stáhnout i Podklad pro potvrzení nákladů na bydlení pro případnou žádost o státní pomoc s úhradou nákladů na energie. Elektronicky probíhá rovněž fakturace.

Pokud upřednostňujete osobní jednání, po celé republice máte k dispozici 10 zákaznických center.