Řešení na roky 2023 - 2024 pro stávající zákazníky s odběrnými místy u BIDLI energie

Všem našim zákazníkům, kteří mají skrze Skautskou energii k červnu 2022 dodávky od společnosti Bidli energie, jsme zajistili na období 2023 a 2024 následující nové podmínky. Detailní info o průběhu výběrového řízení zveřejníme do konce srpna 2022 (po zajištění alternativy ke spotovému produktu).

Možnonost volby a pokyny

Spotový produkt u Bidli energie je doplňkovou alternativní nabídkou Skautské energie. Doporučujeme se dobře seznámit s tím, jak spotový produkt funguje. 

V případě, že se rozhodnete u Bidli pokračovat, pak nemusíte dělat nic, vaše smlouva automaticky pokračuje i po 1. 1. 2023. Nově jsme vám zajistili možnost změnit smlouvu na dobu neurčitou (od 1. 1. 2023). Máte-li o tuto změnu zájem (což doporučujeme) kontaktujte nejpozději do 30. 9. 2022 Bidli (viz kontakty níže). 

Ceny na spotovém trhu jsou nyní i přes válečný konflikt v průměru výhodnější než budoucích vyhlašovaných nebo fixníxh cen - viz grafy. Budoucí vývoj je těžké předvídat. Detaily o spotovém produktu včetně srovnávacích grafů jsme připravili na speciální stránce

Pro zákazníky, kteří se budou preferovat jiný produkt než spotový se snažíme zajistit alternativu. Věříme, že do konce srpna 2022 možnosti představíme. 

Ceny a nabídka u Bidli energie

Bidli nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu.  Smlouva je na dobu určitou do konce roku s prodloužením na další rok, pokud se nevypoví.

Domluvená fixní cena měsíčního poplatku i fixní cena k MWh jsou výhodnější, než u standardních cen u dodavatele pro zákazníky mimo Skautskou energii.  

Novinky:

  • Bidli energie brzy spustí moderní on-line zákaznický portál. 
  • Bidli energie nabízí výkupy přebytků FVE, v případě zájmu kontaktujte dodavatele. 
  • Bidli energie nabízí našim zákazníkům změnu smlouvy na dobu neurčitou, pakliže o toto zažádají do 30. 9. 2022. Zájemci nechť kontaktují přímo Bidli (viz kontakty níže).

Plyn

Průměrná cena denní trh

+ 289 Kč/MWh vč. DPH
(239 Kč/MWH bez DPH)

                     + 83 Kč - 114 Kč/měsíc vč. DPH                      viz. kompletní ceník dle ročního odběru

Elektřina

Průměrná cena denní trh

+ 289 Kč/MWh vč. DPH
(239 Kč/MWH bez DPH)

                     + 83 Kč - 100 Kč/měsíc vč. DPH                        viz. kompletní ceník dle ročního odběru

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek. 

Tento produkt lze doporučit těm, kteří věří v brzký pád důvodů pro současné extrémní ceny. Po poklesu ceny na trhu se tento pokles okamžitě projeví v ceně u zákazníka. V současné době, kdy v Evropě probíhá válečný konflikt, je riziko minimálně krátkodobého nedostatku komodit vysoké a ceny na denním trhu tak mohou dosahovat extrémních výšek. Volbu tohoto produktu na následující roky doporučujeme každému odpovědně zvážit.  

Zajimá vás, jak dodavatel určí, kolik jste jaký den spotřebovali? Nebo, zda je tato nabídka výhodnější, než produkty s pevnou cenou? Prohlédněte si Často kladené dotazy - připravili jsme pro vás sekci o velkoobchodních cenách

Infolinka Bidli

V případě problémů s formulářem či smlouvou nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI.