Řešení na roky 2023 - 2025 pro stávající zákazníky s odběrnými místy u BIDLI energie

Všem našim zákazníkům, kteří mají skrze Skautskou energii dodávky od společnosti Bidli energie, jsme zajistili na období 2023 - 2025 následující nové podmínky. 

Pokyny

Spotový produkt u Bidli energie je doplňkovou alternativní nabídkou Skautské energie. Doporučujeme se dobře seznámit s tím, jak spotový produkt funguje. 

V případě, že se rozhodnete u Bidli pokračovat, pak nemusíte dělat nic, vaše smlouva automaticky pokračuje i po 1. 1. 2023.

Nově zákon zlepšuje postavení spotřebitelů (tj. domácností) a umožňuje vypovědět spotový produkt pouze s měsíční výpovědní lhůtou.

Ceny na spotovém trhu byly v první polovině roku 2022 i přes válečný konflikt v průměru výhodnější než budoucích vyhlašovaných nebo fixníxh cen - viz grafy. Budoucí vývoj je těžké předvídat. Detaily o spotovém produktu včetně srovnávacích grafů jsme připravili na speciální stránce

V roce 2023 platí vládní cenové stropy a spotový produkt tak bude pro všechny bezpečným a výhodným řešením. Buď cenu zastaví cenový strop a nebo budou podmínky příznivé a cena bude účtována nižší. 

Ceny a nabídka u Bidli energie

Bidli nabízí velkoobchodní (spotovou) cenu přímo reagujicí na vývoj trhu.  Smlouva je na dobu určitou do konce roku s prodloužením na další rok, pokud se nevypoví. Nově zákon přinesl spotřebitelům možnost výpovědi kdykoli s měsíční výpovědní lhůtou. 

Domluvená fixní cena měsíčního poplatku i fixní cena k MWh jsou výhodnější, než u standardních cen u dodavatele pro zákazníky mimo Skautskou energii.  

Novinky:

  • Bidli energie brzy spustí on-line zákaznický portál. 
  • Bidli energie nabízí výkupy přebytků FVE, v případě zájmu kontaktujte dodavatele. 

Plyn

Průměrná cena denní trh

+ 289 Kč/MWh vč. DPH
(239 Kč/MWH bez DPH)

                     + 83 Kč - 114 Kč/měsíc vč. DPH                      viz. kompletní ceník dle ročního odběru

Plyn cenový strop pro 2023

3 025 Kč/MWh vč. DPH*
(2 500 Kč/MWH bez DPH)

* plus cena distribuce

Elektřina

Průměrná cena denní trh

+ 289 Kč/MWh vč. DPH
(239 Kč/MWH bez DPH)

                     + 83 Kč - 100 Kč/měsíc vč. DPH                        viz. kompletní ceník dle ročního odběru

Elektřina cenový strop pro 2023

6 050 Kč/MWh vč. DPH*
(5 000 Kč/MWH bez DPH)

* plus cena distribuce

O spotových (velkoobchodních cenách)

Spotový trh s elektřinou je organizován Operátorem trhu s energiemi (OTE). Každá hodina příštího dne má na tomto spotovém trhu s elektřinou svou cenu. 

Zákazníci s tímto produktem tak nemají pevnou cenu, ale cena se mění každý den. Pokud např. fouká vítr, není sezóna nebo se spustí nový plynovod, je elektřina a plyn levnější. Pokud je naopak nedostatek, cena stoupá. Dodavatel přeúčtuje skutečnou denní cenu z burzy, a navíc pevný poplatek. 

Tento produkt lze doporučit těm, kteří věří v brzký pád důvodů pro současné extrémní ceny. Po poklesu ceny na trhu se tento pokles okamžitě projeví v ceně u zákazníka. V současné době, kdy v Evropě probíhá válečný konflikt, je riziko minimálně krátkodobého nedostatku komodit vysoké a ceny na denním trhu tak mohou dosahovat extrémních výšek. 

Nastavením vládních cenových stropů se ze spotových tarifů stala bezpečná a výhodná alternativa, kterou lze komukoli doporučit (po dobu trvání cenových stropů - tedy aktuálně po celý rok 2023). 

Infolinka Bidli

V případě problémů s formulářem či smlouvou nebo máte-li dotazy ohledně spotových cen, kontaktujte přímo infolinku BIDLI. 

Chcete raději fixní produkt? Přejděte od Bidli k Centropolu

Pokud preferujete změnu ze spotového tarifu na fixní cenu, nabízíme převedení vašeho odběrného místa elektřiny nebo plynu k Centropolu. 

Možnost převedení Vašeho odběrného místa platí pro domácnosti, které stále mohou u Bidli podat výpověď. 

V roce 2023 cena u Centropolu nebude lepší, bude odpovídat cenovému stropu. Varianta přechodu je tedy smysluplná pouze v dlouhodobém pohledu, pokud preferujete v dalších letech jistotu fxní ceny. Případně, pakliže nejste spokojeni se servisem Bidli. 

On-line formulář ke sjednání smlouvy s Centropolem najdete na naší stránce Centropol2023. V případě podepsání smlouvy s Centropolem nezapomeňte sami vybrat volbu "Vypoví Centropol". Ostatní vyplňte dle instrukcí v nápově (pouze místo Pražské plynárenské uveďte Bidli energie.